Şalgam Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Şalgam Nedir Nerede Yetişir

Şalgam anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şalgam Nedir, Şalgam Ne Anlama Gelir, Şalgam Ne Demektir, Şalgam Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şalgam ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şalgam Anlamı

Şalgam Nedir Nerede Yetişir
Brassica rapa. Etli kökleri için yetiştirilen bir tarım bitkisi. Pek çok ülkede yetiştirilen şalgamdan hayvan yemi ve sebze olarak yararlanılır. İki yıllık bir bitki olan şalgamın tohumlarından yağ çıkartılır. Bitki gelişim sürecinin ilk yılında kök ve yaprak, ikinci yılındaysa çiçek ve tohum verir.

Bir sebze olarak şalgamın en çok çorbası, lâpası ve turşusu yapılır ve suyundan içecek olarak yararlanılır. Şalgam suyu özellikle Adana, Mersin gibi güney illerinde yaygın olarak tüketilir.

Konu ile ilgili aramalar: Şalgam Nedir Şalgam ödev ara Şalgam kelime anlamı Şalgam sözlükte ara Şalgam ansiklopedi bilgi bankası ara Şalgam ne demek Şalgam neye denir

Şalgam ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver