Saksonlar Nedir Kimlerdir Hakkında Bilgi

Saksonlar Nedir Kimlerdir

Saksonlar anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Saksonlar Nedir, Saksonlar Ne Anlama Gelir, Saksonlar Ne Demektir, Saksonlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Saksonlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Saksonlar Anlamı

Baltık Denizi kıyıları boyunca yaşamış eski bir Cermen halkı. Batı’da Roma’nın çöküşü sırasında Sakson korsanları, Kuzey Denizi’ne egemen oldular. İ.S. 5. yüzyılın ilk yarısında, Saksonlar hızla Kuzey Almanya’ya, Galya ve İngiltere kıyılarına yayıldılar. Bu yayılma sonucu Franklar ile Saksonlar arasında mücadeleler oldu. 772′de Charlemagne, Saksonlar üzerine bir fetih seferi düzenlemeye karar verdi. Kesintili bir biçimde 32 yıl boyunca süren savaşlar, Saksonlar’ın Frank İmparatorluğu’na katılmalarıyla sonuçlandı.

Konu ile ilgili aramalar: Saksonlar Nedir Saksonlar ödev ara Saksonlar kelime anlamı Saksonlar sözlükte ara Saksonlar ansiklopedi bilgi bankası ara Saksonlar ne demek Saksonlar neye denir

Saksonlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver