Sakarya Fırat Dizisi Ne Zaman Saat Kaçta Hangi Kanalda Başlıyor?

Sakarya-Fırat 149. Bölümü Ile 29 Mayıs 2013 Çarşamba Saat 19.55′De Trt1′De


Sponsorlu Bağlantılar
İSİMSİZ KAHRAMANLAR İÇİN 71 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU
SAKARYA FIRAT, HER ÇARŞAMBA TRT1’DE…
Haluk her sene olduğu gibi bu sene de doğum gününde evdekilerin ona sürpriz parti hazırlayacağını düşünür. Sürprize şaşırmış gibi yapabilmek için önceden çalışmalara başlayan Haluk, Meltem’in planından habersizdir. Meltem sürpriz doğum günü partisi yerine başka bir şey düşününce ortaya birbirinden komik sahneler çıkar…
Haluk doğum günü yaklaştıkça heyecanlanmaya başlar. Herkesin kendisine hediye almak için uğraştığını düşünür. Bu sırada Berke ve Duygu kendilerine araba almaya niyetlenirler. Haluk ise bu araba işinin kendisine doğum günü hediyesi olacağını sanır. Duygu ve Berke araba işini Menderes’lere de bahsedince işler iyice karışır…
Necla, Merve ve Orçun’un her istediğine hayır deyince Gönül ve Tuna onu uyarır. Çocukların hayır deme hakları olduğunu ve bunun özgüven için faydalı olduğunu anlatır. Bu konuşmaları gizlice duyan Merve ve Orçun her istediklerini yaptırma konusunda bunu bir fırsat olarak görünce işler komik bir hal alır…

Türk televizyonları yeni bir efsaneyle tanışıyor: Sakarya Fırat.

Dizininin sloganı da: “İsimsiz kahramanlar için 71 dakikalık saygı duruşu”…

Ünlü yapımcı-yönetmen Osman Sınav’ın son “bomba”sı Sakarya Fırat’ın çekimleri, Toros Dağları’nın 1600 mt rakımlı bir noktasındaki platoda başladı.

Bu, Uzman Çavuş Osman Kanat ve bir avuç arkadaşının hikâyesidir. Çeliktepe sınır karakolunda yaşananlarla birlikte, asker analarının, evladı dağa çıkan babaların, kulağı seste, yüreği kıpır kıpır asker yavuklularının, yaşama mücadelesi veren bölge insanının ve diken üstündeki Türkiye’nin hikâyesidir.

Gözyaşı ve gururla seyredilecek bir dizi… Her yayını, isimsiz kahramanlar için bir saygı duruşuna dönüşecek yeni bir televizyon olayı…

2 yıldır senaryo çalışması devam ederken 3 ay da cast çalışması ve 2 ay mekân araştırmasını bitiren Sakarya Fırat ekibi artık dizi çekimlerine start veriyor.

Toros dağlarında inşa edilen karakol bire bir diğer karakollarla aynı olmakla birlikte birde dizi için konak yapılıyor. Yüksek bütçelerin harcandığı “Sakarya Fırat” dizisi Son zamanların en iddialı ve kalplerinizi sızlatacak aynı zamanda unutmamamız gereken birçok duyguyu da taze tutacak bir dizi olacak.

Ciddi bir cast araştırmasının sonucunda yapımcı Osman Sınav’ın titiz çalışmalarıyla bir araya gelen oyuncu ekibini de zor zamanlar bekliyor. Hava şartlarının çetin geçeceği bilinen, Isparta da soğuk -30 varıyor.

Oldukça zengin bir oyuncu kadrosu ile izleyici ile buluşacak dizinin kadrosunda, son olarak Ey Aşk Nerdesin dizisi ile ekrana gelen Tayanç Ayaydın ve Baba Ocağı dizisinden Ceren Hindisitan var. Zerrin Sümer, Özay Fecht, Sait Genay, Sönmez Atasoy, Gerçek Sağlar, Şener Kökkaya ve Kürşat Alnıaçık dizide yer alacak oyunculardan sadee bir kaçı.

SAKARYA FIRAT, çok yakında TRT 1’de.

Oyuncular ve Rolleri

Tayanç Ayaydın (Uzman Çavuş Osman Kanat ), Ceren Hindistan (Avukat Nihan Tekintaş), Zerrin Sümer (fatma Kanat), Özay Fecht (Teslime tekintaş), Sait Genay (İbrahim Kanat), Sönmez Atasoy (Mürsel Ağa),  Gerçek Sağlar (Küpeli Necla), şener Kökkaya (Kahya Kalafat), Kürşat Alnıaçık (Terör ağası Bakır)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver