Saka Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Saka Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Saka anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Saka Nedir, Saka Ne Anlama Gelir, Saka Ne Demektir, Saka Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Saka ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Saka Anlamı

Saka Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Ötücü kuşlar (Passeriformes) takımının, ispinozlar (Fringillidae) familyasındaki bir türe verilen genel ad. Boyları 12 cm kadardır. Erginde gözün arka kenarına kadar genişlemiş olan ve gaga dibini çeviren bant kırmızıdır. Tepe ve boynun yanları siyah, arkada kalan kısım beyazdır. Sırt ve ayaklar kahverengidir. Deve dikenleri, tohumlar, böcekler ve yaprak uçlarıyla beslenirler.

Bahçelerde, ağaçlı köy kenarlarında ve açık ormanlarda yaşarlar. Yuvalarını sap, çalı, yosun, tüy ve kıldan yaparlar. Yerli ve gezici kuşlardır. Avrupa ve Kuzey Afrika’dan Afganistan’a ve Sibirya’ya kadar yayılmışlardır. Türkiye’nin her tarafında görülürler.

Konu ile ilgili aramalar: Saka Nedir Saka ödev ara Saka kelime anlamı Saka sözlükte ara Saka ansiklopedi bilgi bankası ara Saka ne demek Saka neye denir

Saka ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver