Saint Germain Antlaşması Nedir Kim İmzaladı Hakkında Bilgi

Saint Germain Antlaşması Nedir Kim İmzaladı

Saint Germain Antlaşması anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Saint Germain Antlaşması Nedir, Saint Germain Antlaşması Ne Anlama Gelir, Saint Germain Antlaşması Ne Demektir, Saint Germain Antlaşması Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Saint Germain Antlaşması ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Saint Germain Antlaşması Anlamı

Saint Germain Antlaşması Nedir Kim İmzaladı kim ile imzalandı
I. Dünya Savaşı sonunda, savaşın galipleriyle Avusturya-Macaristan arasında imzalanan antlaşma (10 Eylül 1919). Antlaşmanın önemli maddeleri şunlardı: 1) Avusturya, Macaristan üzerindeki her türlü hakkından vazgeçecek, Macaristan ayrı bağımsız bir devlet olacaktır. Avusturya ise sekiz eyaletin birleşmesiyle meydana gelen ayrı bir devlet olacak ve bu devlet Almanya ile birleşemeyecektir. 2) Bohemya-Moravya ve Silezya’nın bir bölümüyle Macaristan’dan alınan bazı topraklar üzerinde Çekoslovakya Cumhuriyeti kurulacaktır. 3) Avusturya, Güney Tirol, Trieste, İstria, Kaernten, Krayn ve Dalmaçya’nın bir bölümünü İtalya’ya bırakacaktır. 4) Bosna-Hersek, Avusturya tarafından Sırp-Hırvat-Sloven Krallığı’na verilecektir. 5) Erdel, Bukovina ve Tamışvar, Avusturya tarafından Romanya’ya bırakılacaktır. 6) Avusturya deniz ve hava kuvvetleri bulunduramayacak, kara ordusu 30.000 kişiyi geçemeyecektir. Avusturya’da mecburi askerlik hizmeti olmayacaktır.

Konu ile ilgili aramalar: Saint Germain Antlaşması Nedir Saint Germain Antlaşması ödev ara Saint Germain Antlaşması kelime anlamı Saint Germain Antlaşması sözlükte ara Saint Germain Antlaşması ansiklopedi bilgi bankası ara Saint Germain Antlaşması ne demek Saint Germain Antlaşması neye denir

Saint Germain Antlaşması ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver