sahte bataryaların şarj süresi sahte bataryaların tehlikeleri sahte bataryayı nasıl anlarım sahte pil nasıl anlaşılır

Etiketler: orjinal olmayan bataryalar

Sahte Batarya Nasıl Anlaşılır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sahte Batarya Nasıl Anlaşılır

Artık günümüzde pek çok cihaz batarya veya pille çalışmaktadır. Cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve dijital fotoğraf makineleri en başı çekmektedir. Bu cihazların batarya ömürleri oldukça önem arz etmektedir. Cihazınızın şarjı bittiğinde tekrar şarj etmek ve tam dolu bataryadaki kullanım süresi zaman zaman hayati önem taşımaktadır. Özellikle cep telefonlarını pantolon cebinde veya ceketimizin iç cebinde taşıdığımız için bataryasının kaliteli olması gerekmektedir. Daha önce medyada çıkan haberlerden patlayan cep telefonlarına şahit olmuşsunuzdur. Bu cihazların büyük çoğunluğunda sahte pil kullanıldığı tespit edildi.

Durum böyle olunca dev firmalar sahte pillere karşı savaş açmış durumda. Orijinal bataryalar oldukça pahalı ancak özellikle cep telefonlarında kesinlikle orijinal ürün satın almalısınız. Kullanıcılar sahte bataryalara uygun fiyatı nedeni ile yönelmektedirler. Ancak bazı durumlar var ki satıcılar orijinal diyerek sahte batarya satmaktadırlar. Bu nedenden dolayı iş sizin dikkatinize kalıyor. En başta güvenilir yerlerden satın almalısınız.

Bir çok firma bataryasında özel bir hologram kullanıyor. Yazım hataları ve kaymış yazılar, sahte ürünlerin bir numaralı göstergesidir. Ancak sahte batarya üreticileri alanlarında uzmanlaşıyorlar ve eksiklerini gideriyorlar bu yüzden pillerinizi kontrol ettirmelisiniz. Bataryanın tırnaklarına dikkat etmeli tam şarjda kullanım süresine bakıp cihazın teknik detaylarında size vaat ettiği süreyle karşılaştırmalısınız.

orjinal olmayan bataryalar, sahte bataryaların şarj süresi, sahte bataryaların tehlikeleri, sahte bataryayı nasıl anlarım, sahte pil nasıl anlaşılır

orjinal telefon bataryası nasıl anlaşılır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver