Şahmeran (şahmaran) Nedir Hakkında Bilgi

Şahmeran (şahmaran) Nedir

Şahmeran (Şahmaran) anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şahmeran (Şahmaran) Nedir, Şahmeran (Şahmaran) Ne Anlama Gelir, Şahmeran (Şahmaran) Ne Demektir, Şahmeran (Şahmaran) Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şahmeran (Şahmaran) ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şahmeran (Şahmaran) Anlamı

Anadolu masal ve efsanelerinde yer alan doğaüstü bir yılan, “şah-ı maran” (yılanların şahı). Bu yaratık, kadın başlı ve yılan gövdeli olarak betimlenir. Türk edebiyatında Şahmeran ile ilgili ilk hikâyeye 15. yüzyılda ve Abdi Musa’nın “Câmâsbnâme” adlı mesnevisinde rastlanmaktadır. Şahmeran bundan sonra Anadolu masallarında işlenmiştir. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinin mitolojilerinde yılana yer verilmiştir. Fakat Abdi Musa’nın hangi kaynaktan yararlandığı bilinmemektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Şahmeran (Şahmaran) Nedir Şahmeran (Şahmaran) ödev ara Şahmeran (Şahmaran) kelime anlamı Şahmeran (Şahmaran) sözlükte ara Şahmeran (Şahmaran) ansiklopedi bilgi bankası ara Şahmeran (Şahmaran) ne demek Şahmeran (Şahmaran) neye denir

Şahmeran (Şahmaran) ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver