Şahin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Şahin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Şahin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şahin Nedir, Şahin Ne Anlama Gelir, Şahin Ne Demektir, Şahin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şahin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şahin Anlamı

Şahin Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar (Aves) sınıfının, gündüz yırtıcıları (Falkoniformes) takımının, atmacalar (Accipitridae) familyasındaki bazı türlere verilen genel ad. Boyları 51-55 cm kadardır. Ergin erkekte sırt kahverengi ve kırmızı alacalıdır. Alın ve ensede beyaz benekler vardır. Kuyruk kahverengidir ve enine açık kahverengi bantlar taşır. Bedeninin altında sarımsı ve beyaz benekler vardır. Fare, köstebek, kurbağa, kertenkele, yılan, kuş ve balıkla beslenirler. Her çeşit ormanda, kışın da tarla ve çayırlarda yaşarlar. Yaşam süreleri 25 yıl kadar olan şahinler, Kanarya adalarından, Japonya’ya kadar yayılmışlardır. Türkiye’nin güneyinde kışın görülen göçmen kuşlardan, kuzeyindeyse her mevsim görülen yerli kuşlardandır.

Konu ile ilgili aramalar: Şahin Nedir Şahin ödev ara Şahin kelime anlamı Şahin sözlükte ara Şahin ansiklopedi bilgi bankası ara Şahin ne demek Şahin neye denir

Şahin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver