Sağlıklı Bir Cilt Bakımı ve Cilt Güzelliği İçin Ne Yapmalı Neler Yapılmalı Hakkında Bilgi

Aşağıda Sağlıklı Bir Cilt Bakımı ve Cilt Güzelliği İçin Ne Yapmalı Neler Yapılmalı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Bir Cilt Bakımı ve Cilt Güzelliği İçin Ne Yapmalı Neler Yapılmalı

Sivilce sorunu her ne kadar ergenlik döneminin yaygın görülen bir cilt şikayeti ve sorunu olsa da 25 li yaşlardan itibaren görünmesi kronik akne rahatsızlığının geliştiğine işarettir. Tabi güzel bir cilde sahip olmanın yollarından birisi de akne tedavisinden geçmektedir. 30’lu yaşlarda akne sorununa çözüm arayın. Hormonal cilt değişiklikleri sadece gençlerde değil 30lu yaşlarda da görülür. Ağız, burun ve çene etrafında sivilce patlakları gördüğünüzde şaşırmayın. Egzama kuru ve tahriş olan ciltlerde yaygındır. Siyah noktalar da artıştadır. Tedavisi için, benzoil peroksit ve retinol veya Retin-A bazlı temizleyiciler ve cilt ürünleri kullanılır. Egzama yatıştırıcılar da tavsiye edilir.

Hamilelikte cildiniz daha çok bakım ister. Hormon değişimleri ve östrojen ile birlikte melazma gibi cilt sorunları bu dönemde görülebilir. Nemlendirici kremlerle banyo yapılmalı ve doktor reçeteli özel ilaçlar kullanılmalıdır.

40’lı yaşlarda cildinizi kontrol edin. Cilt kanseri belirtilerinin erken görüldüğü dönemlerdir. İlk anlarında tanı konulduğunda %99 oranında tedavi edilebilir. Şüpheli olan tüm cilt kusurları için doktora gidin. Uzman bir dermatolog kontrolünden geçin.

Doğru bakım ürünlerini seçin. Cilt çok önemlidir, asla ucuz ve güvenilir olmayan kalitesiz ürünleri kullanmayın. Cilt rengi, kırışıklık, yaşlılık lekeleri gibi değişimlere sebep olabilir. Antioksidan etkili ve UV korumalı ürünleri tercih edin.

Kızarıklıklardan kurtulun. Ciltteki kan damarları örümcek ağı gibi yol yol olduysa, bu kızarıklıklar, güneş ışığı, stres, alkol, yiyecekler ve sıcak havadan kaynaklanıyor olabilir. Hassas cilt ürünleri kullanılmalı ve cilde düzgün ve doğru makyaj uygulayın. Kafein ve stresten kaçının. Makyajınızı temizlemeden asla yatmayın, çok sık makyaj yapmayın cildiniz hava alsın ve dinlensin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver