Sağlama Nedir Hakkında Bilgi

Sağlama Nedir

Sağlama anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlama Nedir, Sağlama Ne Anlama Gelir, Sağlama Ne Demektir, Sağlama Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sağlama ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sağlama Anlamı

Genellikle elle yapılan çarpma ve bölme işlemlerinin doğruluğunu saptamaya yarayan işlem. Sağlama, en çok çarpma işlemine uygulanır ve bu amaçla başvurulan başlıca yöntem “dokuzları atma yöntemi”dir. Bu yöntemde, çarpılanın ve çarpanın rakamları ayrı ayrı toplanır. 9′lar atılarak elde edilen sayılar aralarında çarpılıp bu çarpma sonucundan da dokuzlar atılarak bir kalan bulunur. Çarpımın rakamları da kendi aralarında toplanarak 9′lar atılır ve kalan sayının, daha önceki kalana eşit olması hâlinde, çarpma işlemi doğru yapılmış sayılır.

Konu ile ilgili aramalar: Sağlama Nedir Sağlama ödev ara Sağlama kelime anlamı Sağlama sözlükte ara Sağlama ansiklopedi bilgi bankası ara Sağlama ne demek Sağlama neye denir

Sağlama ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver