Sağırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Sağırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Sağırlık anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sağırlık Nedir, Sağırlık Ne Anlama Gelir, Sağırlık Ne Demektir, Sağırlık Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sağırlık ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sağırlık Anlamı

Sağırlık Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
İşitme duyusunun azalması ya da yok olması. Sağırlıklar ya doğuştan vardır ya da kulak hastalıklarından, kulağın uğradığı bir kazadan dolayı sonradan olur. Kulak, havaya yayılan ses dalgalarının titreşimlerinin beyne götüren organdır. Kulak bu işi yapamazsa buna “tam sağırlık” denir. Tedavisi çok zordur. Hasta, sesleri az ve hafif duyarsa buna “yarı sağırlık” denir. Tedavisi mümkündür. Bazı sağırlıklarda, ses titreşimlerinin beyne ulaştırılmasına yardım eden, elektrik akımıyla işleyen işitme cihazları kullanılır. Bu cihazlar, işitme gücünü kuvvetlendirir, seslerin daha iyi duyulmasını sağlar. Pille işleyen bu küçük aletler, ince bir kordonla, kulak kanalının içindeki hoparlöre bağlanır. Ses iletim organındaki (ortakulak) bozukluklardan ileri gelen sağırlıklar cerrahî yoldan tedavi edilebilir. Son yıllarda sağırlık cerrahîsi büyük ilerlemeler kaydetti. Çoğunlukla 65 yaşını geçmiş insanlarda yaşlılık sağırlığı görülür. İşitme duyusunun azalmasına yaşlı erkeklerde kadınlara göre daha çok rastlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Sağırlık Nedir Sağırlık ödev ara Sağırlık kelime anlamı Sağırlık sözlükte ara Sağırlık ansiklopedi bilgi bankası ara Sağırlık ne demek Sağırlık neye denir

Sağırlık ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver