Safra Kesesine Dokunan Besinler, Safra Kesesine Dokunan Gıdalar, Safra Kesesine Dokunan Yiyecekler

safra kesesine hangi yiyecekler dokunur, safra kesesine hangi yiyecekler yaramaz, safra kesesine ne yaramaz, safra kesesine yaramayan yiyecekler

Safra kesesine dokunan yiyecekler nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Safra hastalıklarına karşı bir beslenme programı hazırlanmasına ve programa gün gün tabi olmak gerektiğine değinen beslenme mütehassısları, bu şekilde safra kesesi semptomlarının azalacağını ve sorunun erkenden geçeceğinin altını çizdiler. Amerika’da yapılan araştırmalarda 40 yaş üstü kişilerin %20’sinin safra kesesi sorunu olduğu ortaya çıkmış ve bunun en büyük sebebi olarak ta safra kesesine dokunan yiyeceklerin sıkça tüketilmesi gösterilmiştir. Safra kesesine dokunan gıdalardan uzak durarak bu sorundan kısa bir sürede bu sorundan kurtulmanın mümkün olduğunu hatırlatıyor ve sizleri bu konuda bilgilendiriyoruz.

 

Safra kesesine dokunan besinler

 

Safra kesesi ve safra yollarında biriken taşlar çeşitli sağlık şikayetlerine sebebiyet verdiği için çoğu zaman cerrahi operasyonlara başvurulur. Ancak aşırı yağlı gıdalardan uzak durarak,rafine şeker ve işlenmiş et ürünlerini azaltarak bu sorunu cerrahi işleme gerek kalmadan safra kesesi hastalıklarını tedavi edebilirsiniz.

Safra kesesini korumak için sindirim sistemini çalıştıran besinlere ağırlık verilmelidir. Az önce de bahsettiğimiz yağ, rafine şeker ve işlenmiş ürünler ihtiyaç duyulduğundan daha az tüketilmeli ya da hiç tüketilmemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver