Safra Kesesi Hastalığı Nedir Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Safra Kesesi Hastalığı Nedir Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Safra Kesesi Hastalığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Safra Kesesi Hastalığı Nedir, Safra Kesesi Hastalığı Ne Anlama Gelir, Safra Kesesi Hastalığı Ne Demektir, Safra Kesesi Hastalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Safra Kesesi Hastalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Safra Kesesi Hastalığı Anlamı

Safra Kesesi Hastalığı Nedir Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
Safrakesesi ve safrakanallarında ortaya çıkan hastalıklar. Bunların başında sarılık gelir. Ancak sarılığın yalnızca bir türü, safrakanallarının tıkanması sonucu ortaya çıkanı bu organla ilgilidir. Bir başka hastalık da safrakesesi taşlarıdır. Bu taşlar aynı zamanda tıkanma sarılığının da en yaygın nedenini oluştururlar. Safrakesesi taşları, kese içinde çok miktarda kolesterin ve safra tuzu birikmesiyle ortaya çıkar. Önce “kum” adı verilen küçük parçacıklar, sonra da taşlar meydana gelir. Taş oluşumu, mide bulantısı, kusma, şiddetli ağrı, ateş ve kimi zaman da sarılıkla kendini belli eder. Bir başka hastalık da safrakesesi iltihabıdır (kolesistit). İvegen ve süreğen olmak üzere ikiye ayrılır. Birincisi her zaman safrataşlarının oluşumuyla ortaya çıkar. Kolesistit çoğunlukla bir enfeksiyon sonucu görülür.

Konu ile ilgili aramalar: Safra Kesesi Hastalığı Nedir Safra Kesesi Hastalığı ödev ara Safra Kesesi Hastalığı kelime anlamı Safra Kesesi Hastalığı sözlükte ara Safra Kesesi Hastalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Safra Kesesi Hastalığı ne demek Safra Kesesi Hastalığı neye denir

Safra Kesesi Hastalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver