Şafilik Nedir Hakkında Bilgi

Şafilik Nedir

Şafilik anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şafilik Nedir, Şafilik Ne Anlama Gelir, Şafilik Ne Demektir, Şafilik Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şafilik ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şafilik Anlamı

Dört Sünnî mezhepten biri. 8. yüzyılda İmam Muhammet Şafiî tarafından kuruldu. Şafiîlik, kurulduktan kısa bir süre sonra bütün Orta Doğu’ya yayılmışsa da Osmanlı Devleti’nin Hanefîliği kabul etmesi ve İran’da da Şiîlik’in yayılması yüzünden azınlığa düştü. Günümüzde Kuzeydoğu Afrika’da ve Güney Arabistan’da oldukça yaygındır. Başka İslâm ülkelerinde, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’da Şafiî mezhebinden olanlar vardır. Bu mezhebe göre halifenin Kureyş boyundan olması gerekir. İman ile eylem, birbirine sımsıkı bağlıdır, eylem bozulur ya da zayıflarsa iman da bozulup zayıflar. Şafiîlik dinde felsefeye karşıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Şafilik Nedir Şafilik ödev ara Şafilik kelime anlamı Şafilik sözlükte ara Şafilik ansiklopedi bilgi bankası ara Şafilik ne demek Şafilik neye denir

Şafilik ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver