Saçların Sağlıklı Olması İçin, Sağlıklı Saçlar İçin Beslenme, Sağlıklı Saçlar İçin Nasıl Beslenilmeli

sağlıklı saçlar için nasıl beslenmeliyiz, sağlıklı saçlar için ne yapmalı, sağlıklı saçlara için beslenmede dikkat edilecekler,

Sağlıklı saçlar için nasıl beslenmeli?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınızın sağlıksız olmasından yakınıyor, ne yapmanız gerektiğini bilmiyor ve saçlarınıza uygulayacağınız bakımların zararlı olabileceği düşüncesi aklınızı kurcaladığı için saçlarınıza hiçbir şey yapamıyorsanız saçlarınızın ihtiyaç duyduğu besinleri tüketebilirsiniz. Saçların sağlıklı olması için yapmanız gereken şey zor değil hanımlar. Sadece saçınıza ihtiyacı olan besinleri verin, o kendi kendini güzelleştirecektir.

Saçın sağlıksız olmasında genetik faktörlerin etkisi olduğu kadar kişinin beslenmesinde tükettiği gıdaların da etkisi bulunmaktadır. Çünkü saç kökü olan saç folikülü ihtiyacı olduğu besinleri alamazsa fonksiyonlarını yerine getiremeyecek ve bu nedenle saç kalitesini kaybedecektir. Kullanılan şampuan, saçın yıkama şekli ve kullanılan bakım ürünlerine nazaran tükettiğiniz besinler saçınız üzerinde daha etkili olmaktadır.

Sağlıklı, göz alıcı ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız kuaförlere tonlarca para ödemek yerine dengeli ve besleyici gıdaları tüketerek de saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Peki sağlıklı saçlar için nasıl beslenilmeli? İşte sağlıklı saçlara için beslenmede dikkat edilecekler;

Omega-3 bakımından zengin olan somon tüketebilirsiniz. Aynı zamanda Omega-3 bakımından zengin olan keten tohumu da günde iki tatlı kaşığı tüketilebilir.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler grubundan olan ıspanak, brokolide saçların sağlıklı olması için tüketilmesi gerekenler arasındadır.

Kuru fasulye, mercimek, fındık, ceviz, badem, tavuk eti ve hindide saçların sağlıklı olması için tüketilebilir.

Aynı zamanda havuç, düşük yağlı süt ve yoğurt, istiridye, tam tahıllı ekmekler ve yumurtada saçlarınıza faydalı besinlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver