Saçkıran Nedir Nedenleri, Belirtileri Hakkında Bilgi

Saçkıran Nedir Nedenleri, Belirtileri

Saçkıran anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Saçkıran Nedir, Saçkıran Ne Anlama Gelir, Saçkıran Ne Demektir, Saçkıran Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Saçkıran ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Saçkıran Anlamı

Saçkıran Nedir Nedenleri, Belirtileri
Bir çeşit mantarın neden olduğu bulaşıcı bir saç hastalığı. Tıp dilinde tinea tonsurans denilen saçkıranın, kuru saçkıran ve irinli saçkıran adıyla bilinen iki türü vardır. Kuru saçkıran genellikle çocuklarda görülür. Saçlı deride yer yer kıl dökülmesi biçiminde gözlenir. Hastalık, ergenlik dönemine doğru kendiliğinden iyileşme eğilimindedir. İrinli Saçkıran ise daha çok büyükbaş hayvanlardan insanlara bulaşır. Kentlerde ev hayvanlarından bulaşan olgulara ender de olsa rastlanır. Bu tür saçkırana, çocuklarda saçlı deride, erkeklerde sakalda rastlanır. Kadınlarda hiç rastlanmamıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Saçkıran Nedir Saçkıran ödev ara Saçkıran kelime anlamı Saçkıran sözlükte ara Saçkıran ansiklopedi bilgi bankası ara Saçkıran ne demek Saçkıran neye denir

Saçkıran ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver