Saçkıran Bitkisel Çözüm, Saçkıran Bitkisel Tedavi, Saçkıran Doğal Tedavi

saçkıran hastalığına bitkisel çözüm, saçkıran tedavisi, saçkırana bitkisel çözüm, saçkırana bitkisel çözümler

Saçkıran bitkisel tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hayatınızı önemli derecede etkileyen ve sizi bedbaht bir duruma sürükleyen saçkıran, bitkisel yöntemlerle tedavi edilmekte ve bir müddet sonra sağlıklı saçlarınızı size geri kazandırmaktadır. Bitkilerin şifasından saçkıran sorunum için nasıl faydalanırım diyorsanız, tıp dilinde Alopesi areata adı verilen saçkıran için bitkisel çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Saçkıran birçok sebepten ötürü meydana gelmekte ve saç sorunlarına nispeten en sık rastlanan problemlerden biri olmaktadır. Aniden ortaya çıkan yuvarlak açık alanlar, bir hayli huzursuzluk yaratır. Hatta bazı kişilerde saçkıran, psikolojik sorunların görülmesine neden olmaktadır. İşte saç kırana bitkisel tedavi;

 

Saçkıran bitkisel tedavisi

 

  • 1 avuç kepeği daha önceden sıkmış olduğunuz bir bardak limon suyuna ekleyin ve saçlarınızı bu su ile yıkayın.
  • Kuru soğanın suyunu sıkın. Ardından bu suya 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin. Bu karışımı sorunlu bölgelere sürün.
  • 7 tane orta boy ceviz içi çıkartın. Ceviz içlerini yıkayıp, ufalayın. Külün üzerine ceviz, bir tutam ezilmiş mazı, bir tatlı kaşığı toz çam sakızı, eritilmiş bal mumu, eritilmiş zift ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı konur yoğrulur. Başı küllü su ile yıkayıp sonra hasta yere yapılan karışım sürülür.
  • Kızılağaç yaprağı toplayın ve bir miktarını mikserden geçirin. Ardından bir tülbentin içine koyun ve suyunu sıkın. Ardından da sorunlu bölgelere sürün.
  • Bir avuç defne tohumunu bir litre su ile lapa olana kadar kaynatın. Tülbent ile süzün ve sorunlu bölgere sürün.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver