Sachin Tendulkar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi

Ünlülerin Biyografileri bölümümüzde bu sayfada Sachin Tendulkar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi, biyografisi ve kısaca yaşam öyküsü yer almaktadır. Aşağıda Sachin Tendulkar Hayatı Yaşamı Hakkında Bilgi, Nereli Yaşı Kaç Yaşında Doğum Tarihi ile ilgili biyografik bilgilerden memleketi, mesleği, kariyeri, hayatının kısa özeti ve kim olduğu hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.

Sachin Ramesh Tendulkar, 24 Nisan 1973 tarihinde Hindistan’ın Bombay şehrinde doğmuştur. Annesi Rajni sigortacı, babası Ramesh Tendulkar müzik direktörüdür.Bir abisi,iki kardeşi vardır. Sachin Tendulkar, “Sharadashram Vidyamandir” Lisesine gitti.

Sponsorlu Bağlantılar

Lisedeyken eski kriketçilerden olan “Ramakant Achrekar” Sachin Tendulkar’a koçluk ve akıl hocalığı yaptı. Sachin Tendulkar saatler boyu ve günlerce ağlara top göndererek kriket çalıştı bu konuda ustalaştı. 13 yaşındayken Hindistan Kriket Kulübüne kabul edildi. Hindistan gibi bir kriket seven ülkede bir numara olmuştur.

14 yaşında iken kriket 1987 Dünya Kupasında oynadı.

1992 yılında, 19 yaşındayken İngiliz kriket takımı “Yorkshire”e transfer oldu. 2011 Kriket Dünya Kupasını Hindistan takımı onun sayesinde kazandı.

Sachin Tendulkar, 24 Mayıs 1995 yılından beri çocuk doktoru Anjali Tendulkar ile evlidir. Sara ( d.12 Ekim 1997) ve Arjun ( d.24 Eylül 1999) adında iki çocuğu vardır.

Sachin Tendulkar, 2007 yılında Meksika’da inşa edilen Meksikalı Mimar “Javier Senosiain” tarafından tasarlanan salyangoz kabuğu şeklindeki çok ilginç bir yapıda yaşamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver