Saç Kırıkları Doğal Yöntemler, Saç Kırıkları İçin, Saç Kırıkları İçin Bakım

saç kırıkları nasıl geçer, saç kırıkları nasıl onarılır, saç kırıklarına bitkisel çözüm, saç kırıklarına çözüm

Saç kırıklarına kesin çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınızın güzelliğini arka plana iten her ne sorununuz varsa, doğal yöntemlerle bu can sıkıcı sorunlara son vermek istiyorsanız, ihtiyacınız olan çözüm yolu için doğru yerdesiniz. Saç kırıklarını onarmak için ihtiyacınız olan şeylerden bir tanesi, zamandır. Saçlarınıza doğru yöntemleri uygulayarak zamanla saç kırıkları sorununun ortadan kalktığına şahit olacaksınız. İşte saç kırıkları ile mücadelenizde ihtiyacınız olan ürünler ve o ürünleri doğru kullanma yöntemleri;

 

Öncelikle saç kırıkları sorununun oluşmasını önlemek gerek. Bunun için muhakkak onarıcı saç bakım kremi kullanmalısınız. Onarıcı bakım kremi her saç tipinde kullanılabilir. Duş sırasında saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, saç köklerinden uçlara doğru onarıcı bakım kremini sürün. Yaklaşık beş dakika sonra da durulayın.

Duş sonrası saç kırıklarını önlemek için durulama gerektirmeyen bakım serumlarından kullanın. Saç bakım serumları hem saçınızın kırılmasını önler hem de elektriklenmesini. Saç bakım serumlarını duş sonrası saç uçlarınıza uygulayın.

Saçlarınız nemini kaybettiği zaman da kırılır. Özellikle son zamanlarda kullanımı sıkça yaygınlaşan saç şekillendirici makineler ve fönler saçların nemini yok eder. Bunu önlemek için ısıya karşı koruyucu ürünler kullanmalısınız.

Ayrıca, duş sonrası saçlarınızı yüksek ısıda kurutmayın. Önce saçlarınızın suyunu nazikçe elinizle sıkın ve havluyla kurulayın. Ardından yüksek ısıda olmayan saç kurutma makinesi ile saçlarınızı kurutun. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun.

Her ay bakım maskesi uygulamalısınız. Saçlarınızın nemini kaybetmemesi ve saç uçlarınızın kırılmaması için bu şart!

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver