Saç Ekimi Sonrası, Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilecek, Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilecekler

saç ekimi sonrası ne yapılmalı, saç ekimi sonrası ne yapılmamalı, saç ekimi sonrası süreç, saç ekimi sonrası yıkama

Saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Saçların dökülmesi ve kelliği başlaması nedeniyle psikolojik olarak etkilenen kişiler çareyi teknolojinin son ürünlerinden olan saç ekimi tedavisinde bulmaktalar. Ancak saç ekimi yaptırmak kadar saç ekimi sonrası da oldukça önemli olduğu için uzmanlar saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri açıkladılar.

Saç ekimi yaptıran bireyler uzmanların bu önerilerine kulak verip, uyguladıkları zaman ekilen saçlarını sağlıklı ve uzun yıllar kullanabilirler. Peki nedir saç ekimi sonrası dikkat edilecekler?

Saç ekimi işleminin ardından hastalar işlemin uygulandığı bölgeye üç gün boyunca hiçbir şekilde ellememelidirler. Üçüncü günün ardından hastalar tekrar hekimlerine gidecek ve ilk saç yıkamaları hekim tarafından yapılacaktır. Bu zaman zarfı içinde hastalar saçlarına hiçbir müdahalede bulunmayacaklar. Daha sonra hastalar hekimlerinin önerdiği şekilde saçlarını artık kendileri yıkayabilirler.

Saç ekimi sonrası saç diplerine bir darbe uygulanmamasına dikkat edilmeli. Şapka ve bere tarzı aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Ayrıca hamam ve saunalardan uzak durulmalı. Çünkü bu tür uygulamalar saç köklerine zarar verir.

Ağır egzersizler, futbol oynamak yaklaşık bir ay kadar yasaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver