Saç Ekimi Nasıl Yapılır-Saç Ekimi Video İzle-Fue Saç Ekimi Sonrası Fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda Saç Ekimi Nasıl Yapılır-Saç Ekimi Video İzle-Fue Saç Ekimi Sonrası Fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır-Saç Ekimi Video İzle-Fue Saç Ekimi Sonrası Fiyatları

Saç dökülmesi sorunu bazen estetik müdaheleler gerektirebilmektedir. Bu bakımdan bilhassa androjenik alopesi adı verilen erkek tipi saç dökülmesi yanık sonucu kıl köklerinin tahribatı sonucu oluşan yanıksal saç dökülmeler, kazalar ve travma neticesinde canlı saç hücrelerinin bulunduğu deri tabakasının harabiyeti ve elbette mantar, veya bakteriyel enfeksiyonlar neticesinde oluşan saç dökülmeleri kalıcı saç kaybı ile sonuçlanan saç dökülmeleri için saç ekimi yöntemleri uygulanmaktadır. Saç ekimi bir çok kişi için estetik öneme sahip olduğu kadar sosyal açıdan da insanları hayata bağlayan bir estetik tedavi yöntemi olabilmektedir. Saç ekimi fiyatları da bundan 15 yıl öncesine kadar oldukça ekonomik fiyatlara düşmüş olup ortalama gelire sahip vatandaşlarımızın da saç ekimi ameliyatı yapmalarına olanağı ortaya çıkmıştır. Saç ekimi nasıl yapılır konusuna girmeden evvel sizlere saç dökülmesi nedenleri hakkında önemli bilgiler vereceğiz ve daha sonra saç ekimi operasyonu nasıl yapılır bunu anlatacak ve ayrıca sizlere bir de bilgilendirici saç ekimi videosu izle teceğiz.

Saçlarım neden dökülüyor?

Saç kaybı genellikle ya başın tepe kısmından, ya da alın bölgesinde şakak üstlerinden başlar ve zamanla başın önce tepe kısmına, daha sonra da arka kısımlarına doğru genişler. Son aşamada sadece dökülmeye karşı en dayanıklı bölgeler olan kenar kısımları ve ense bölgesinde saç kalır. Bu bölgelerdeki saçlar, cinsiyet hormonlarının saçlar üzerindeki etkilerine karşı daha dirençli olur. Dirençli bölgelerdeki saçların da dökülmesi tam bir saç kaybına yol açar ki, bu durum son derece ender rastlanan bir durumdur. Saçların, başın her bölgesinde dökülmeye farklı derecelerde direnç göstermesinin nedenleri ise net olarak bilinmiyor.

Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Saç kaybını önleyen ya da dökülen saçların yerine yeniden saçların çıkmasını sağlayıcı nitelikte kesin çözüm üreten tıbbi bir tedavi henüz geliştirilemedi. Bu sorunun çözümü, ancak cerrahi olarak uygulanabilecek bazı yöntemler ile mümkündür. Uzun yıllardır saç dökülmesinin cerrahi olarak giderilmesine yönelik birçok teknik geliştirilmiştir. Bu tekniklerin büyük bir kısmı günümüzde uygulanmıyor, son yıllarda, en modern ve en yeni teknik olan FUE tekniği ve FUT tekniği olan mini ve mikro greft yöntemi popüler hale gelmiştir.

SAÇ NAKLİ NASIL YAPILIR

Kliniğimizde saç ekiminde FUE ve FUT teknikleri uygulanarak mini ve mikro greft ekimi yapılıyor. Bu yöntemler, çok olan yerden alıp az olan yere transfer etme esasına dayanır. FUT yönteminde saçların dökülmeye karşı en dayanıklı olduğu ense bölgesinden 1.5-2 cm. genişliğinde ve 10-12 cm. uzunluğunda şerit şeklinde, içinde saçları da içeren bir deri çıkarılır. Şerit şeklindeki derinin çıkarıldığı alan, karşılıklı deri kenarlarının birbirine yaklaştırılarak dikilmesi ile kapatılır. Çıkarılan saçlı deri, ekibimiz tarafından her birinin içinde 1-4 saç teli kalacak şekilde, sayısı yüzlerce ya da birkaç bin olacak kadar ince ince doğranır. 1-2 saç teli içeren parçalara mikro greft, 3-6 saç teli içeren parçalara mini greft adı verilir. Doğrama işlemi tamamlandığında ekim yapılacak bölgeye küçük çaplı delikler açılır, mini ve mikro greftler açılan delikler içine yerleştirilerek saç ekimi işlemi tamamlanır. FUE yönteminde ekimi yapılacak olan mikro greftler başın saçlı olan tarafından tek tek saç kökleri olarak alınıp, ekilecek yere transfer edilir. Tek tek alım yapıldığı için alınan yerdeki açılan ince delikler kendiliğinden kaynar, bu nedenle delikleri dikişle kapatma gereği olmaz.

Saç ekimi, lokal anestezi altında, işlem yapılacak bölge uyuşturularak yapılır. Saç nakli yapılacak alanın genişliğine göre 3-6 saat sürebilir. FUT yöntemi uygulandığında ekim yapılacak alan geniş bir bölge ise ilk yapılan ekim bazen yeterli olmayabilir, böyle durumlarda 2 ya da 3 seanslı operasyonlar planlanır. FUE yöntemi uygulandığında ise ekim işlemi, birkaç gün daha devam edilerek tamamlanır. Operasyonun bitiminde evinize dönebilirsiniz, hastane bakımı ve yatışı gerektirecek bir işlem değildir. Saç nakli işleminin ardından rahatsız edecek derecede ağrı olmaz, hissedebileceğiniz hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol edilebilir. Ameliyattan 4 gün sonra banyo yapabilirsiniz.

Ekim yapılan saçlar, canlılıklarını korur, normal saçlar gibi uzar. Ancak operasyondan sonraki ilk birkaç hafta içinde ekilen saçlarda geçici bir dökülme olur, ancak bu dökülmenin ardından aynı noktalardan yeni saçlar çıkar. Saçların tekrar çıkması ve normal uzama sürecine girmesi yaklaşık 6 ay zaman alır. Ense bölgesinden alınan saçlar, dökülmeye karşı dirençli oldukları için, ekim yapıldıktan sonra da bu özelliklerini korur, yani ekilen saçlar kalıcı olur. FUT yönteminde ekim yapmak için saçlı derinin alındığı ense bölgesinde ise dışarıdan bakıldığında saçların arasında kaldığı için fark edilmeyen ince bir çizgi şeklinde iz kalır.

Saç ekimi ameliyatı izle-Saç ekimi operasyonu videosu izle

Repair – Saç Ekimi / Op.Dr. Alper Tuncel dralpertuncel

Saç Ekimi Fiyatları

a) Nasıl Belirlenir ?
– Yapılan muayeneler ve incelemeler sonucunda , açık bölge , saç kalitesi , ense bölgesindeki saç yoğunluğu gibi etkenler göze alınarak seans sayısı , oprasyon süreci ve nihayetinde “saç ekimi fiyatı” belirlenir.
b) Saç Ekimi Fiyatına Etki Eden Faktörler Nelerdir ?
– Saç ekimi yapan doktorun el becerisi , yeteneği ve ünü (Örneğin saç ekimi konusunda sürekli Tv programlarına , dergi ve gazetelere çıkan doktorlar genelde daha yüksek ücretle saç ekimi operasyonlarını yaparlar)
– Saç ekimi yapılan merkezin, hastanenin veya kliniğin bulunduğu mevkii ve lükslük derecesi. (Örneğin merdiven altı diye tabir ettiğimiz vasat saç ekim merkezlerinde fiyatlar 1000 TL ise , daha lüks modern kurumlarda fiyat 3000-4000 Tl olabilir.Ya da Bağcılar,Alibeyköy,Gaziosmanpaşa gibi varoş semtlerinde fiyatlar daha düşük iken , Etiler, Levent, Beşiktaş, Florya vs. gibi zengin kesimin oturduğu yerlerde fiyatlar daha yüksektir.)
– Saç ekimi yapılan kurumun türü.(Hastane, özel klinik veya daha farklı bir sağlık kurumunda farklı farklı fiyatlar göze çarpmaktadır)
– Mevsimler ve sezon (Yaz ve kış aylarında saç ekimi yoğunlukları değiştiğinden fiyatlarda değişmektedir.)
c) Ortalama olarak 1 Greft = Kaç Tl , Kaç Eure veya Kaç Dolardır ?
– Bugün 2010 yılı fiyat araştırmalarına göre 1 greft başına ortalama fiyatlar (tamamen araştırmadır gerçeği temsil etmez)
1 Greft = 1 Tl ve 2,5 Tl arasında değişmektedir.
Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Güncel Bilgi Almak İçin Bize Ulaşabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver