Saç düzleştirme nasıl yapılır? adım adım resimli anlatım

Saçlar nasıl düzleştirilir? Evde saçları düzleştirmek için yapılması gerekenler.

9 ADIMDA SAÇLARINIZI DÜZLEŞTİRİN

Sponsorlu Bağlantılar

ADIMDA SAÇLARINIZI DÜZLEŞTİRİN

1. Kullanacağınız araçları seçin: . Bir el aynası, başlıklı bir fön makinesi beş- altı adet saç tokası, geniş dişli bir tarak, yuvarlak fırça, saç şekillendiricileri

2. Yumuşak bir havlu ile saçlarınızın nemini alın. Sertçe kurulamak, elektriklenmeye ,saçların dolaşmasına ve kırılmasına neden olduğu için yumuşak bir havluyla saçlarınızın nemini alın.

3. Saç şekillendirici uygulayın:. Saç uzmanları, cansız saçların yapışmasını önlemek için saç köklerine hacim verici sprey uygulamanızı öneriyor. Eğer saçlarınız kıvırcık ise nem önleyiciler kullanarak saçlarınızdaki elektriklenmeyi giderin.

 

4. Saçlarınızı kurutun. Saçlarınız yapışma ya da yassılaşmaya meyilli ise başınızı eğip saç köklerinizi hedef alarak kurutun ve hacim verin.

 

5. Saçınızın ön tarafını tutamlara ayırın saçlarınızın üst bölümünü bir kulağından diğerine doğru tutarak iki farklı tutama ayırın. Her iki tutamı da toka ile tutturun.

 

6. Saçınızın arkasını tutamlara ayırın Saçlarınızın alt tarafını yukardan aşağı doğru üç tutama ayırın. En alttaki hariç diğerlerini toka ile tutturun.

 

7. Yuvarlak fırça ile saçlarınızı sarın:. Saç tutamlarını yuvarlak bir fırça ile başınızla 45 derecelik bir açı yapacak biçimde sarın. Sonra saçlarınızı tamamen kurutun. Alt arka tutamlardan başlayın ve arkayı bitirdikten sonra ön tutamlarınızı sarın. Fön makinenizin başlığını, gelen sıcak havanın saç tellerinize değmesine izin vermeyecek bir açıda tutmaya özen gösterin.

 

8. Zor tutamları küçük parçalara ayırın: Zor açılan, kalın ve ya dalgalı saç tutamlarını daha küçük parçalara ayırın. Saçlarınız böylece daha rahat kurur ve şekil alır.

 

9. Son kontrollerinizi yapın: . Şekil almamış, iyi kurumamış yer varsa kontrol edin. Kalmışsa, saçınızı açmadan önce fırçaya sarıp kurutma işlemini tekrar edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver