Saç Düzleştirici Makinelerin Zararları, Saç Düzleştirici Ürünlerin Zararları, Saç Düzleştirici Ürünlerin Zararları Nelerdir

saç düzleştiriciler zararlı mı, saç düzleştiricilerin saça zararları, saç düzleştiricilerin sağlığa zararları, saç düzleştiricilerin zararları

Saç düzleştiricilerin zararları nelerdir?

Her yaştan kadının müptelası olduğu düz saçlar, günümüzde saç düzleştirici kullanımı bir hayli arttırdı ancak bununla beraber saçların sağlıksız olması ve zarar görmesi riski de artı. Her kadının evinde bulunan ve istediği an kısa bir sürede saç düzleştirici ile saçlarını düzleştirdi bu makinelerin ne yazık ki saçlara aşırı derecede zararları bulunuyor. Çoğu kadın bunu bilmiyor bazıları da bile bile kullanmaya devam ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Sadece evde kullanılan saç düzleştirici makineleri değil kuaförlerde de kullanılan çeşitli saç şekillendirici makinelerde saçların sağlığını bozmaktadır. Sizde saçlarını sürekli düzleştiren kadınlardansanız bu makalemizde yazanları muhakkak dikkate almalısınız. Çünkü saç düzleştiriciler zehirlenmeden tutunda kansere kadar yol açıyor.

Saç düzleştiricilerin zararları

 

Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre saç düzleştirici aletlerinde zehirlenme ve kanser riskini tetikleyen formadelhit içermektedir. Hatta yapılan araştırmalarda üzerinde formadelhit içermez yazan ürünlerde bile bu maddenin varlığına rastlanmıştır. Formadelhite maruz kalan vücutta çeşitli reaksiyonlar gelişir. Kaşıntı, burun kanaması ve cilte tahriş gibi reaksiyonlar bu ürünlerin kullanımından ortaya çıkar.

Su ile çözülen likit bir gaz olan formadelhit yüksek sıcaklıkla karşılaştığı zaman buharlaşmakta ve solunum yolu ile vücuda girmektedir. Bilhassa da hamile bayanlar bu tür ürünleri kullanmaktan uzak durmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver