Saç Dökülmesine Kesin Çözüm-Saç Dökülmesi İçin Nanoteknoloji Tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Saç Dökülmesine Kesin Çözüm-Saç Dökülmesi İçin Nanoteknoloji Tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm-Saç Dökülmesi İçin Nanoteknoloji Tedavisi

Nanoteknoloji günlük hayatın bir çok alanında kullanılan ileri bir teknolojidir. Nanoteknoloji aynı zamanda güzellik, sağlık ve bakım alanlarında da kullanılmaya başlanıyor. Bunun en ilginç örneklerinden bir tanesi de nanoteknoloji yönteminin saç dökülmesi tedavisi amacıyla kullanılması. Özellikle erkek kelliği denilen kelliğe karşı nano teknoloji yöntemi bir hayli etkili sonuçlar veriyor.

Saç dökülmelerinin yüzde 95’ini oluşturan ‘Erkek Tipi Saç Dökülmeleri’ne karşı Türkiye’de ilk kez nanoteknoloji kullanıldı.

Nanoteknoloji kullanılarak üretilen ürünler, genetik ve hormonal nedenlerle ortaya çıkan ve en yaygın görülen saç dökülmesi tipi olan Androgenetik Alopesi’nin (AGA) neden olduğu saç dökülmelerini durduruyor, 6 aylık düzenli kullanımda ise yeni saç gelişimini ve uzamasını sağlıyor.

Nasıl etkili oluyor?

Saç kökü hücrelerinden çok daha küçük olması nedeniyle saç yolunu kolayca geçerek saç kökündeki hücrelere ulaşan nanoteknolojik kesecikler (nanozom), saç yapımını durduran ve kelliğe neden olan dihidrotestosteron (DHT) hormonuna karşı saç köklerini bir zırh gibi koruyor.

Novatemed Innoceuticals Medikal Direktörü Prof. Dr. Meral Şaşoğlu, “Hem erkeklerde hem de kadınlarda bulunan erkeklik hormonlarının (androgen) bir türü olan testosteronun saç köklerindeki bazı enzimler vasıtasıyla DHT hormonuna dönüşmesiyle saç kökünde saç üretimi yönündeki hücresel faaliyetler engelleniyor ve saç kökü hücreleri uyku fazına giriyor. Uyku fazındaki saç kökü hücresi kendisini besleyen kılcal damarlardan da uzaklaşıyor ve hücrenin damarsal beslenmesi de bu yolla engelleniyor. Böylece, ilerleyen zamanda dökülen saçların yerine yenileri üretilemiyor ve kellik meydana geliyor. Bitkisel etken maddelerin yerleştirildiği nano boyutlu kesecikler, nanoteknoloji sayesinde saç yolundan kolayca geçerek hücre içine girerler ve saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun oluşmasını önler. Ayrıca saç kökünü besleyen kılcal damarları yeniden yapılandırarak damarsal beslenmeyi sağlarlar ve yeni ve sağlıklı saç üretimine yardımcı olur” dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver