Saç Dökülmesi Sonbahar, Saç Dökülmesinin Nedenleri, Saç Dökülmesinin Sebepleri

sonbaharda saç dökülmesi ne kadar sürer, Sonbaharda saç dökülmesi neden olur, Sonbaharda saç dökülmesi nedenleri, Sonbaharda saç dökülmesi normal mi

Sonbaharda saç dökülmesi

Her mevsim değişikliğinde çoğumuzun yaşadığı bir sorun olan saç dökülmesi, nedense ilkbahar, yaz ve kış mevsimlerine nazaran sonbahar mevsiminde daha saç kaybı yaşatıyor. Sonbaharın gelmesiyle beraber dökülen saçların gerçekten haddi hesabı yok ve bizim gibi birçok kişi de bunun farkında olduğu için neden bu kadar çok sonbaharda saç dökülmesi yaşanıyor merak konusu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sonbaharda saç dökülmesinin sebepleri arasında uzmanlar azalan nem miktarını, rüzgarın daha bir belirginleşmesini ve beslenmede yaşanan düzensizlikleri göstermektedirler. Uzmanların sonbaharda saç dökülmesi hakkında yapmış oldukları şu açıklama, sonbaharda saçlar neden dökülür sorusunun cevabını detaylı olarak cevaplıyor: “Saç dökülmesinde genetik faktörlerin rolü çok önemli olmakla menopoz sonrası dönem ve diyabet hastalığı gibi endokrin hastalıklar, biotin, demir, birlikte başka sebepler de vardır. Bunlar; tiroid bezi hastalıkları, hamilelik, protein, çinko eksikliği, kalori kısıtlayıcı diyetler gibi beslenme bozuklukları, doğum kontrol hapları, bazı mantar ilaçları, yüksek doz A vitamini gibi bazı ilaçlar, anemi, cerrahi işlemler, kanser, karaciğer hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları gibi sistemik hastalıklar, psikolojik stres ve boya, perma gibi bir takım kimyasal işlemlerdir. Bunun dışında sık fön çekilmesi, kötü fırçalama, saçları çok sıkı toplama da saç dökülmesinin sebebi olabilir.”

Sonbaharda saç dökülmesi şikayetinin bir hayli fazla olması bu mevsimde iyi beslenmemenin, sebze ve meyvelerden yeterli vitamin alamamanın da etkileri olabiliyor. Ayrıca sonbahar mevsiminde soğuktan her şey daraldığı gibi, kafa derisi altının içinde damar ve sinirlerin bulunduğu “saç soğanı” adı verilen kısmında soğuktan daralmaya uğraması sonbaharda saç dökülmesi sebebidir. Düzenli bir beslenme ve saç derisinin soğuğa alışması ile dökülen saçlarınızı yeniden kazanacaksınız, o yüzden saçlarım dökülüyor diye üzülmeyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver