Saç Dökülmesi, Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur, Saç Dökülmesi Nasıl Geçer

saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesi tedavisi, saç dökülmesine çözüm, saç dökülmesinin tedavi yolları

Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Daha çok çocukların ergenlik dönemine geçip bu dönemi atlatmasının ardından husule gelen ve günümüzde de sıklıkla rastlanan saç dökülmesi sorunu, tıbbın geliştirmiş olduğu bir takım tedavi metotları ile sosyal sorun olmaktan çıkmıştır. Saç dökülmesi sorununun toplumuzda ki yaygınlığı yapılan bilimsel araştırmalar ile de kanıtlanmış olduğundan, tıp bu konuda kendini geliştirerek para tuzağı olarak piyasaya sürülmüş olan yöntemleri insanların tercih etmemesi için saç dökülmesini engelleyen sağlıklı yöntemler sunmuştur. Ancak bu yöntemlerin sonuç verebilmesi için saç dökülesi tedavisine oldukça erken başlanmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Her sağlık probleminde olduğu gibi saç dökülmesinin tedavisinde de erken dönemlerde yol almak son derece büyük önem taşır. Çünkü erken başlanan tedavi hem erken sonuç vermekte hem de tedaviden alınacak başarı oranı yüksek olmaktadır. Aynı zamanda uzun bir süredir hiçbir şekilde tedavi görmemiş olan ve bu yüzden bir hayli zayıflayan saç köklerinde geri dönüşüm daha da zorlaşır.

Saç dökülmesi problemi yaşayan birçok kişinin bu sorunu yaşamasında ki en önemli sebeplerden bir tanesi, genetik unsurlardır. Saç dökülmesinin %98′lik bir kısmını genetik faktörler sağlarken, %2 ‘lik kısmı ise bilinmeyen nedenlerdir. Saç dökülmesinin sebebi biliniyorsa tedaviden yüksek başarı sağlanır.

Saç dökülmesi tedavisinde tıbbın geliştirmiş olduğu 3 tane bilimsel formül bulunur. Bu formüllerin tedavide kullanılması saç dökülmesi sorununa en etkili çözümdür. Saç dökülmesinin engellemesi için kullanılacak bu formüller şöyledir:

Minoxidil: Tansiyon tedavisi ilacı olan minoxidilin, saç dökülmesini de tedavi ettiği öğrenilmiş ve piyasaya sprey olarak üretilip sunulmuştur.

Finasterid: Bu üründe prostat büyümesi tedavisinde kullanılmaktadır. Finasterid’in de saç dökülmesini tedavi ettiği ortaya çıkınca düşük dozlarda saç dökülmesi hapı olarak da üretilmiştir.

Procapil: Saç dökülmesini tedavi etmesi amacıyla sprey olarak geliştirilmiştir. Saç dökülmesini tedavi etmek amacıyla geliştirilen tek üründür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver