Saç Dökülmesi, Saç Dökülmesi İçin Doğal Kürler, Saç Dökülmesine Bitkisel Kür

saç dökülmesine doğal çözü yolları, saç dökülmesine doğal çözüm, saç dökülmesine karşı bitkisel kür, saç dökülmesine kür tarifleri

Saç dökülmesine doğal kürler

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Dökülmeyen, canlı, bakımlı ve daha hızlı uzayan saçlara sahip olmak için saç sağlığına gereken önem verilmeli ve saçlar doğal bakım kürleri ile beslenmelidir. Saçlarımızın sağlıklı olması için yapmış olduğumuz kimyasal içerikli uygulamalar ne yazık ki sandığımız aksine saçlarımıza oldukça zarar veriyor. Bunun yanı sıra yanlış beslenme ve psikolojik etkenlerde saçların sağlığını kaybetmesine yol açmaktadır.

Saçların sağlığını kaybetmesinden kaynaklanan saç dökülmeleri ne yazık ki kadın ve erkeklerin ortak sorunu olarak sık sık meydana geliyor. Ama üzülmeyin, bu soruna çare olmak için aradığınız bitkisel içerikli ve son derece sağlıklı bakım kürlerini sizler için paylaşıyoruz. Doğal kürler ile artık dökülmeyen, canlı, bakımlı ve güçlü saçlara sahip olacaksınız.

Saç dökülmesini önlemek için İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu bitkisel kürü deneyebilirsiniz. Lavanta kürü ile saç dökülmesine doğal çözüm bulabileceksiniz. Lavanta kürünün hazırlamak ise oldukça basit.

Lavanta kürünün hazırlanışı: Bir tutam lavantayı (yaklaşık 4-5 gram) 300 ml (yaklaşık bir buçuk su bardağı) suda kısık ateşte 4 dakika demleyin. Her gün akşam yemeğinden iki saat sonra ılık ılık bir çay bardağı için.

Bir baka saç dökülmesine bitkisel kür tarifi ise şöyledir;

Bir adet rendelenmiş soğan, iki tatlı kaşığı hint yağı ve çörek otu, bir tatlı kaşığı çam terebentin karıştırılır ve saç diplerine sürülür. Streç film ile saç arım saat sarılı beklemelidir. Ardından ılık su ile saçlar yıkanmalıdır.

Ahmet Maranki’nin saç dökülmesine karşı bitkisel kür önerisi ise her biri beş gram olan sarımsak yağı, ısırgan yağı, çam yağı, biberiye yağı, badem yağı ve zeytin yağının karıştırılıp ilk hafta her gece, ikinci hafta iki gecede bir üçüncü hafta da üç gecede bir karışımın saça sürülüp biraz bekletilmesi, ardından da zeytin yağlı bir sabunla (şampuan kullanmadan) saçın yıkanmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver