Saç biti nasıl tedavi edilir sorusunun cevabı hakkında bilgi kısaca

bit şampuanları reçetesizde satılabildiği için rahatça şampuan ismi verebilirim..
kızınız 5 yaşının üstündeyse sağlık açısından bit şampuanı kullanmasında bir sakınca yok.
kwellada,kwell gibi şampuanlar sadece bitleri sersemletir yada en fazla öldürür sirkelere yani bit yumurtalarına karşı etkili değildir. ama ucuzdurlar. zalvor öneririm biraz pahalıdır ve devamı gerekir. ama sirkelere karşıda etkilidir.
şampuan olayını çzödükten sonra önemli olan bir nokta daha.. bit tedavisinde esas bitleri ve sirkeleri ölüde olsalar saçtan uzaklaştırmaktır. yoksa tekrar canlanabilirler. buda çok sık dişli yani şampuanların içinden çıkan taraklarla yapılır. mutlaka her uygulamadan sonra sık dişli bir tarakla taryın hatta hergün.. bitlerin yok olduğunu göreceksiniz..
sağlıklı günler dilerim

Kimyasal ilaçlarla temizleme yerine elle toplama önerilebilir. Saç biti ilaçlari reçetesiz olarak eczanelerden satin alinabilir. Belirtilen kullanim talimatlarina uyunuz. Kullanilan urunlerin göze kaçmamasina dikkat ediniz;gözleri bir havlu ya da elbezi ile kapatiniz ve urunu uygularken eldiven kullaniniz. Kullandiktan sonra ellerinizi yikayiniz.
Taraklari, firçalari, baSliklari ve yatak takimlarini kontrol ediniz. Taraklar ve firçalar 10 dakika sureyle (50 derecenin uzerinde)deterjanli sicak suya yatirilabilir. Yatak takimlari, giysiler ve havlular çamaSir makinesinin sicak yikama programinda yikanabilir ya da kurutma makinesinin sicak programinda kurutulabilir. Yikanamayan ya da kuru temizleme yapilamayan Seyler -örn. Sapkalar, en az dört gun sureyle bir plastik torbada tutulabilir. Sirkelerin toplanmasi Sart degildir. Saç bitinin toplum içinde yayilmasini azaltmanin en iyi yolu, çocugunuzun saçini haftada bir kontrol etmektir.
kaynak

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver