Saç Bakımı Nasıl Yapılır-Saçlara Bakım Nasıl Olmalıdır Hakkında Bilgi

Aşağıda Saç Bakımı Nasıl Yapılır-Saçlara Bakım Nasıl Olmalıdır ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saç Bakımı Nasıl Yapılır-Saçlara Bakım Nasıl Olmalıdır

saç bakımı önerileri

saç bakımı önerileri

Saç bakımı denilince maalesef hanımların büyük bir kısmı nasıl bir bakım yapılacağı hususunda herhangi bir bilgi ve birikim olmadan oradan buradan duydukları saç bakım yöntemlerini uyguluyorlar. Oysa ki saç bakımının temelinde saçlarınızın sorunlarını tespit etmek ve bu saç sorunlarına özgü saç bakım yöntemlerini uygulamak gerekmektedir. Yani saçınızın kırılma gibi bir problemi yoksa saç kırılması için saç bakımı yapmak yerine saçlarımızın gerçekten sorunu olan bir meseleyi ele alacak bir saç bakım stili ele almak gerekiyor. Örneğin saçlarımız mat mı? bu durumda saç canlandırıcı saç bakım teknikleri denemeliyiz. Şimdi sizlere saç sorunlarına ve rahatsızlıklarına özgü saç bakımı nasıl yapılır bunu anlatacağız.
Ne yaparsanız yapın saçlarınızı şekle sokamıyor musunuz? Saçlarınız sürekli kırılıyor, kepekleniyor ve kepeklerden kurtulamıyor musunuz? Cosmotürk’teki habere göre bunlar artık sorun değil. İşte 13 saç problemine 13 ayrı çözüm

Uzun ve şekle girmeyen saçlar için saç bakımı nasıl yapılır?

Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yıkayıp nemini aldıktan sonra bolca köpük sürün. Ardından kalın bigudilerle saçınızı sarın. Yarım saat beklettikten sonra bigudileri açın ve parmaklarınızla şekil verin.

Seyrek yıkanan saçlar için saç bakımı önerileri

Dert etmeyin. Talk pudranızı saç diplerine serpiştirin. Bu, çok eski bir taktik. Bir tane de yeni taktiğimiz var. Yüz temizleme toniğini bir parça pamuğa dökün ve saç diplerinizi bununla temizleyin. Ardından saçınıza birkaç damla parfüm sürün. Bir öneri daha: Saçlarınızı iyice fırçalayın. Ardından diplerine az miktarda saç köpüğü sürün ve kalın bigudilerle sarın. 15 dakika sonra saçlarınızı açın ve istediğiniz şekli verin.

Kepekli saçlar için saç bakımı nasıl olmalı?

Muhtemelen şu sıralar yoğun stres altındasınız. Saç derisi aynen cildinizin diğer bölgeleri gibi strese karşı tepki verir. Cildinizi yormayacak bir kepek şampuanı sorunu çözebilir.

SAÇLARIMI UZATMAK İSTİYORUM

İşini çok iyi bilen bir kuaförle geçiş dönemini kolay atlatabilirsiniz. Çeşitli ışık oyunlarıyla gölgelerle geçiş dönemini iyi bir saç modeliyle geçiştirebilirsiniz.

Perması eskimiş saçlar için saç bakımı tavsiyesi

Saçı permalı olan kadınlar genelde kremli şampuanlar kullanır. Permanızın süresi dolmaya başladığında bunlardan uzak durun. Çünkü kremli şampuanlar saçı ağırlaştırır, bukleleri çeker. Saçlarınızı normal bir şampuan ile yıkadıktan sonra bukleleri koruyan kremlerden sürün.

Çok cansız ve dökülen saçlar için saç bakımı nasıl olmalı?

Saçların cansız olmasının en büyük nedeni yetersiz kan dolaşımı. Bu, aynı zamanda saçların dökülmesine de yol açıyor. Kan dolaşımını artırmak için günde iki kere saç derinize parmaklarınızla masaj yapın. Faydasını göreceksiniz. Taramak da farklı bir masaj yöntemi.

Mat ve parlamayan saçlar için saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saçlarınız birkaç ayda bir, ekstra bakım yapmalısınız. Çeşitli kozmetik firmalarının yoğun bakım maskelerini kullanabilirsiniz. Saç tipinize en uygun olanını kuaförünüze danışın. Ancak yoğun bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar var. Mesela asla bakımı saçlarınızı yıkadıktan sonra yapmayın. Çünkü fazla bakım kremi saçları daha da matlaştırıyor.

Boyası akan saçlar için saç bakımı

Kına, boya, ya da geçici boya, mutlaka her yıkamada biraz kan kaybediyor. Bunu engellemek için son durulama suyuna bir miktar sirke karıştırın. Ekşi, boyanın akmasını engelliyor.

Uzun ve zor taranan saçlar için saç bakımı nasıl yapılmalı?

İnce telli ve uzun saçlar yıkadıktan sonra birbirlerine dolanırlar. Tararken de kişiye cehennem azabı çektirirler. Bunu önlemek için kayısı özlü şampuanlar ve saç kremleri kullanın. Kayısı özünün içindeki yağ, saçların içiçe geçmesini önler.

Elektriklenen saçlar için saç bakımı önerisi

Saçların elektriklenmesi çeşitli nedenlere bağlı. Ancak en önemli neden, yanlış yıkama ve tarama. Saçınızı çitileyerek yıkıyorsanız, elektriklenmesi ve kabarması normal. Aynı zamanda metal saç fırçaları ve kuru fırçalama saçı elektriklendiriyor. Kullandığınız saç fırçası kıldan ya da ahşaptan olmalı. Bunu önlemek için saçınızı yumuşak bir şekilde yıkayın. Tarama aşamasında ise fırçaya bir miktar saç kremi sürün. Krem, saçın elektriklenip kabarmasını
önler.

Fön tutmayan saçlara saç bakımı

Gerçekten de bazı saçlarda uzun fönlerden sonra bile model hemen kayboluyor. Çok ince telli ya da çok kalın telli olanlarda böyle bir sorun olabilir. Eğer saç teliniz çok inceyse hacim katan şampuanlardan kullanın. Ayrıca yıkamada saç kremini ya hiç kullanmayın ya da çok ekonomik kullanın. Kalın telli saçlar da şekle girmekte zorlanırlar. Şampuandan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleriyle bakım uygulayın. Fön çektirmeden önce saçınızı bir miktar köpükleyin.

Sigara kokusuna karşı saç bakımı nasıl yapılmalı?

Sürekli kapalı mekanlarda çalışanlar böyle bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Odada sigara içildiğinde saçlara bu kokunun sinmemesi olanaksız. Ancak bu kokuyu yoketmek mümkün. Saçınızı biraz ıslatın, ardından güçlü bir şekilde tarayın. Başınızı öne doğru eğin ve enseden tarayın. Saçınızı iyice havalandırdıktan sonra bir miktar parfüm sıkın.

Saç kırığı için saç bakım tavsiyeleri

Mutlaka bir-iki santim kestirmelisiniz. Bunun dışında özel saç bakım kremleri kırık uçları tamir eder. Saçlarınızın kırılmasını önlemek için çok sıcak kurutmamalı. Ve havluyla nemini alırken dikkatli olmalısınız. Ayrıca saç tokaları da saçları kırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver