Saç Bakım Önerileri, Saç Bakımı, Saç Bakımı Nasıl Olmalı

saç bakımı nasıl yapılır, saç bakımı tavsiyeleri, saçlara nasıl bakım yapılmalı, uzmanların saç bakım tavsiyeleri

Saç bakım tavsiyeleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında birçoğumuz bırakın saç bakımı yapmayı, kolumuzu bile kıpırdatmak istemeyiz. Oysaki bakım ne yaz aylarında ne de kış aylarında aksatılmaması ve her şeye rağmen uygun zamanlarda doğru yöntemlerle yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple kendinizi sıcakların etkisi ile salmak yerine toparlamayı tercih etmelisiniz. Ne kadar sıcaklar bunaltıcı olsa da keyifli yanları da yok değil.

Kadınlar için saç her şeydir diyen güzellik ve bakım uzmanları, yaz sıcaklarında dışarı çıkılmasına gerek bırakmayan, evde rahatlıkla uygulanacak olan doğal ve kolay saç bakım önerilerinde bulunuyorlar. Saçınız güzelliğini yüzünüze yansıtmak istiyorsanız piyasa da satılan ürünlere boşa para vermek ya da güzellik merkezlerine gitmek yerine evinizdeki birkaç malzeme ile saç bakımı yapabilir ve yaz aylarında da güzelliğini ile büyüleyebilirsiniz. Peki evde saç bakımı nasıl yapılır?

Uzmanların saç bakım tavsiyeleri

 

Saçlarınızı sertleştirmek için kullandığınız spreyleri veya jöleleri bir kenara atın ve elinize yarım bardak bira ya da şampanya alın hanımlar. Önce saçlarınızı yıkayın daha sonra da yıkanmış saçlarınızı bir kez de şampanya ya da bira ile yıkayın. Ardından saçlarınızı havluya sarın ve fönle kurutarak istediğiniz şekli verin. Emin olun ki saçlarınızın uzun bir süre bozulmadan öyle kalacaktır.

Saçlarınıza yumuşaklık katmak için kullandığınız saç kremi yerine de süt tercih edebilirsiniz. Sütün içindeki yağ ve albümin saç kremi gibi saçlarınıza yumuşaklık katacaktır. Saçlarınızı yıkayın, durulayın ve saç kremi yerine süt uygulayın. 15 dakika bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

Saçlarınıza parlaklık kazandırmak için bir adet limonun suyunu sıkın, nemli saçlarınıza uygulayın ve 10 dakika sonra saçlarınızı yıkayın.

Saçınızın rengini açmak için kahve, limon ve kırmızı yaban mersininden yardım alabilirsiniz. Kahverengi saçlılar kahve, sarı ise limon, kızıl saçlılar da kırmızı yaban mersini kullanmamalılar. Saçlarınızı yıkarken son durulama suyuna yarım litre kahve ya da kırmızı yaban mersini ekleyin. Sarı saçlılar ise  6 adet limonun suyu ve bir çorba kaşığı votkayı durulamaya suyuna eklemeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver