Sabahları Mide Yanması, Sabahları Mide Yanması Nedeni, Sabahları Mide Yanması Nedenleri

sabahları mide yanması nedenleri nelerdir, sabahları mide yanmasının nedeni, sabahları mide yanmasının nedenleri, sabahları mide yanmasının nedenleri nelerdir

Sabahları mide yanması neden olur?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Mide sorunları toplumun en sık şikayetlendiği sağlık problemlerinden biridir. Bunun en büyük sebebi de beslenme hatalarıdır. Çünkü yanlış beslenme, mide kas ve kapakçıklarının zayıflamasına neden olduğu için midede yanma ve ekşime sorunları başlar. Bu sorunlarda genellikle sabahları ortaya çıkar.

 

 

Sabahları mide yanmasının nedenleri, gece geç saatlerde yemek yeyip uyumaktan kaynaklanır. Geç saatlerde yenilen yiyecekler, mide kas ve kapakçıklarının zamanla zayıflamasına neden olur ve mide, dışarı atması gereken sıvıyı atamaz. Mide, içinde bulundurduğu asidi dışarıya atamadığı için, mide kapakçığından da bozulmasından dolayı asit yemek borusuna gelir. Gece yatarken asidin mide borusuna kaçması daha uygun olduğu için sabah uyanıldığında mide yanması sorunu görülür.

Mide yanması sorunu ile başbaşa kalmamak için yüksek yastıklarda yatılmalıdır. Aynı zamanda doktor tavsiyesi ile verilen mide asidini nötralize eden ilaçlar kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver