Sabahları Görülen Mide Bulantısı Nedenleri, Sabahları Mide Bulantısı, Sabahları Mide Bulantısı Neden Olur

sabahları mide bulantısı nedeni nedir, sabahları mide bulantısı nedenleri nelerdir, sabahları mide bulantısı ve iştahsızlık, sabahları mide bulantısı ve iştahsızlık nedenleri

Sabahları mide bulantısı nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşam koşullarını olumsuz etkileyen mide bulantısı, ciddi bir hastalığın belirtisi midir? Mide bulantıların bir çoğu, çoğu zaman sabahın ilk ışıkları ile ortaya çıkar ve bunun birçok sebebi olabilir. Mide bulantısı şikayeti ile doktora başvuran hastalar, bulantılarının yeni uyandıkları zaman daha şiddetli olduğunu söylemekteler. Bazı zamanlar mide bulantısı bireyi uykudan uyandırarak düzensiz uyku bozukluklarına neden olmaktadır.

 

 

Aslında mide bulantısı bir hastalık değil, oluşan herhangi bir hastalığın belirtisidir. Bazen içilen ilaçlar, bazen tüketilen besinler, bazen hastalıklar ve bazende gebelik mide bulantısı yapmaktadır.

Sabahları mide bulantısı nedenleri arasında sindirim sindirimi iltihaplanması, besin zehirlenmeleri, aşırı alkol ve sigara tüketimi, ülser, migren, gastrit ve duygusal çöküntü yer alır.

Sabahları görülen mide bulantısı nedenleri kalp krizi gibi ciddi hastalıkların ortaya çıkacağının belirtisi de olmaktadır. Sürekli devam eden sabah bulantıları için bir hekime başvurmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver