Rüyada Ziyaret Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Ziyaret Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Ziyaret Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Ziyaret Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Resûl-i Ekrem (s.a.v.) efendimizi ziyaret ettiğini görmesi, salih ve güzel ameller işleyerek kendisini Allahu Teâlâ’ya sevdirmeye, korku ve şiddetten emin olmaya, halkın büyüklerine yaklaşmaya, şanın yüceliğine, âlim, fazıl, gönül ehli ve büyük zatlara muhabbet etmeye ve onlar ile olmaya delâlet eder.
■ Yine rüyada Allah’ın sevgili ve şerefli Resûlü’nü ziyaret etmek ve onun mübarek cemalini görmek, hidayet, ilim, hikmet ve marifete ve imanda kemâle, onun şefaatine ermeye alâmettir.
■ Rüyada Mescid-i Aksa’yı ziyaret ettiğini görmek, berekete, ilimlere, harika sırlara muttali olmaya, fazilet ve irfana, şan ve şerefe delâlet eder.
■ Rüyada, Allah’ın kudsi evi Kabe’yi ziyaret ettiğini görmek, hacca gitmeye, duaların kabulüne, güzel ameller işlemeye, dinde salâha, günahların mağfiretine ve manevî rızka delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada Hazret-i İbrahim’i ziyaret ettiğini görmesi, ana babaya itaat ve onlara iyiliğe, Allah yolunda fedakârlığa, sıdk ve iman kuvvetine, Cenab-ı Hakkın keremine mazhar olmaya delâlet eder.
■ Rüyada peygamberleri, velileri, sahabileri, kudsî yerleri ziyaret ettiğini görmek, hayır ve berekete, makamın yüksekliğine, duanın kabulüne, günahların mağfiretine ve ziyade hayra delâlet eder.

Rüyada yakın dost veya arkadaşlarınızı ziyaret ettiğinizi görmek bütün kötülük ve korkulardan emin olmaya, güzel ahlak sahibi kimseye, mutluluk ve huzura ermeye, hayırlı ilme, hidayete ermeye ve mükemmelleşmeye işaret eder.

Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir.
■ İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.

Varlık sebebimiz, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’i (s.a.v.) ziyaret ettiğini görmek salih amel işlemeye, Allah -c.c.- sevgisine, şan ve şerefe, Efendimizin şefaatine, din büyüklerine, mürşid olan zatlara uymaya, ehl-i beyti ve onları sevenleri sevmeye; Mübarek yerleri ziyaret hayır ve bereket meydana gelmesine; Dostları ziyaret etmek sevgi ve sadakate, vefa ve hayırlı fıtrat üzere olmaya, Akrabayı rizaret etmek uzun ömre ve rızık bolluğuna delalet eder.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluk demektir.
■ İstemediğiniz bir ziyaret ise, sevmediğiniz insanlarla aynı ortamı paylaşacaksınız demektir.
■ Mutluluğun habercisidir.
■ Ziyaret rahatsızlık verdiyse pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir.
■ Rüyada Peygamberimizi ziyaret, salih amellerle korkudan emin olmaya ve halkin büyüklerine yaklasmaya, sanin yücelmesine, alim ve büyük kimselere muhabbet etmeye isarettir.
■ Peygamberimizi görmek, bazen de hidayet ilim ve olgunluga isarettir.
■ Rüyada Beytü-i Mukaddesi ziyaret, berekete, illmlere, sirlara muttali olmaya isarettir.
■ Hz.
■ ibrahim (A.S.)’i ziyaret, ana babaya itaat ve onlara iyilige, söz ve isle kendini onlara sevdirmeye isarettir.
■ Bazen de bu rüya, ilim talebinde çalismaya, hayirli ve itaatkar kimselere sevgi bagiamaya, dünya ve ahiret hayrindan arzu ettigi seye erismeye isarettir.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluğun habercisidir.
■ Rahatsızlık veren bir ziyaret ise, pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir.
■ Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir.Rüyada birini ziyaret etmek, mutluluğun habercisidir.
■ Rahatsızlık veren bir ziyaret ise, pek hoşlanmadığınız kişilerle muhatap olmak zorunda kalacağınızın işaretidir.
■ Etrafınızda kötü ve ikiyüzlü insanların sayısı artabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver