Rüyada Yusuf suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yusuf suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yusuf suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yusuf suresi Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada Sûre-i Yusuf u veya ondan bir parçayı okuduğunu görmesi, İbn-i Kesir’e göre, akrabalarından düşmanı çok olmaya delâlet eder.
■ Çünkü kardeşleri de Yusuf (a.s)’a hased etmişler ve onu kuyuya atmışlardı.
■ Bazı kere de rüyada bu mübarek sureyi okuduğunu görmek, fakirlikten sonra zenginliğe, zilletten izzete, sıkıntıdan feraha ermeye delâlet eder.
■ Hazret-i Yusuf kölelikten sonra Mısır tahtına sultan olmuştu.
■ İbn-i Sîrîn hazretleri derler ki: Rüyasında Sûre-i Yûsuf u tamamen veya kısmen okuduğunu yahut okunduğunu görmek, önce zulme duçar olmaya ve fakat arkasından hayır ve nimete ermeye delâlet eder.

Rüyada yusuf suresini okuduğunu görmek akrabalardan düşmanın çok olduğuna, fakirlikten kurtulup zenginliğe kavuşmaya, zilletten izzete, sıkıntılardan kurtulup rahata ermeye işaret eder.

Rüyasinda Yusuf suresini okudugunu veya okundugunu görenek önce bir kötülüge ugrarsa da sonunda hayir ve nimete kavusur.
■ Çok yolculuk yapar.
■ Gurbete gidip orada menfaat görür.
■ Sikintidan genislige çikar.
■ Serefe, paraya ve bolluga nail olur.
■ Sözünde sadik, emniyetli, iyi kalpli olur, gurbete düserek mal ve kismete nail olur.
■ Mala ve büyük bir mevkie ulasir, Allah (C.C.) ölüm aninda can verisi kolaylastirir.
■ Fakirlikten zenginlige, sikintidan feraha, alçaktan yüksege ulasir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Yusuf süresini veya andan bir parçayi okudugunu görmek; akrabalanndan düsmani çok olmaya isaret ettigi gibi, fakirlikten zenginlige, zilletten izzete, sikintidan feraha ermeye de isarettir.

Rüyada Yusuf süresini veya andan bir parçayi okudugunu görmek; akrabalanndan düsmani çok olmaya isaret ettigi gibi, fakirlikten zenginlige, zilletten izzete, sikintidan feraha ermeye de isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver