Rüyada Yusuf (a.s) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yusuf (a.s) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yusuf (a.s) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yusuf (a.s) Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Allah’ın aziz peygamberi ve cihanın güzeli Yusuf (a.s.)’ı görmek, cemale, mülk ve hidayete, rüya tâbirinde isabete, irfan ve marifet nuruna ermeye, düşman üzerine zafer bulmaya, fakirlikten zenginliğe, şan ve şöhrete, kadri yüce bir şahsa meftun olmaya delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada Yusuf (a.s.)’ın kendisine bir şey verdiğini veya kendisiyle konuştuğunu görmesi, rüya tâbirinde eşsiz olmaya, tarih ilmini bilmeye ve yabancı bir yerde hayra ermeye, devlete nailiyete delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada Yusuf (a.s.)’ın gömleğini görmesi, üzüntü ve kederden halâs olmaya ve hastalıktan şifa bulmaya delalet eder.
■ Çünkü Yakub (a.s.) Yusuf un gömleğini gözlerine sürdüğünde gözleri şifa bulmuştu.
■ Eğer rüyada görülen gömlekte kan varsa, bu rüya, ayrılığa, hapse girmeğe; gömlekte yırtık varsa, itham edilmeye delâlet eder.
■ Çünkü bütün bunlar Hazret-i Yusuf un başına gelmiştir.
■ Rüyada Yusuf (a.s)’ı gören kadının nimeti elinden gider.
■ Tıpkı Züleyha gibi.
■ Fakat Züleyha gibi kadri ve şanı yüce ise, tevbe ve istiğfar eder ve o kadının tevbesi yüce Rabbi tarafından kabul edilir.
■ Sonra murad ve maksadına kavuşur.
■ Fakir ise zengin olur, dünya ve ahiret saadetine erişir.
■ Rüyada Hazret-i Yusuf u görmek, yabancı bir yerde hayra ve nimete erişmeye işarettir.
■ Eğer hapis ise, kurtulur ve düşmanlarına karşı zafer bulur.
■ Eğer kayıpsa, vatanına selâmetle döner.
■ Dünyada bir muradı varsa muradına nail olur.

Rüyada yusuf (a.
■ s)’ı gören bir akrabası tarafından büyük bir iftiraya uğrar daha sonra gerçekler ortaya çıkar, büyük servet ve mala, rütbe ve makama ulaşır.
■ Bu kişinin bütün arzuları yerme gelir, bir kadın için üzülür ve yine bir kadın tarafından ihsana uğrar.

Rüyada yusuf (a.
■ s)’ı görmek rüya ilmine vakıf olacağınıza, hapiste olan için hapisten çıkmaya, bekar erkek için güzel bir hanımla evlenmeye işaret eder.

Mülk ve saltanata, aile fertlerinden ayrı kalmaya, kıtlık görmeye, kendine hile yapılmasına ve bütün bunlardan sonra hayırlı ve saadetli döneme girmeye, Onu görmek kadınlardan aşırı ilgi görmeye ve bir kadınla imtihana tabi tutularak, bundan yüz akıyla ççıkmaya delalet eder.Rüyada Yusuf (A.S.)’i görmek, mülke bazen kitliga, aile, akraba ve babasini kaybetmeye ve rüyayi gören hakkinda hile yapilmasina isarettir.
■ Yusuf (A.S.)’i görmek, hapishaneye ve ondan kurtulmaya veya kitliga isarettir.
■ Rüyada Yusuf (A.S.)’i gören kimse düsmanina zafer bulur ve onun kusurunu affederek hayir ile muamele eder.Bazen Yusuf (A.S.)’i görmek deniz ve nehirleri kazmaya ve onlari tasarruf etmeye veya ölüleri bir sehirden diger bir sehre nakletmeye isarettir.
■ Bazen de Yusuf (A.S.)’i gören kimse için harikulade bir sey meydana gelir.Rüyada Yusuf (A.S.)’in gömlegini görmek üzüntü ve kederin gitmesine ve hastaliktan sifa bulmaya isarettir.Yusuf (A.S.)’un gömleginde kan varsa, ayriliga, hapse girmeye, eger gömlegi yirtilmissa itham edilmeye isarettir.
■ Bir kadin rüyasinda Yusuf (A.S.)’i görse, o kadinin nimeti gider ve gözü kör olur.
■ Kadri yüce ve sanli bir sahsin sevgilisiyle gönlü dolar ve ona meftun olur.
■ Eger Yusuf (A.S.)’i gören kadinda bu vasiflar mevcutsa, tövbe ve istigfar eder ve onun tövbesi Cenab

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver