Rüyada Yıldız Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yıldız Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yıldız Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yıldız Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada yıldız görmek, riyakârlık ile tâbir olunur.
■ Çünkü yıldız altındaki çirkinliği kapatan şeydir.

Bir kimsenin rüyada yıldız görmesi, insanların şereflilerinden biri olarak tâbir edilir.
■ Rüyada yıldızları emdiğini görmek, âlimlerin ilimlerinden istifadeye ilim ve hikmet öğrenmeye ve irfan nuru ile gıdalanmaya delâlet eder.
■ Rüyada ışık saçan parlak bir yıldız görmek, sevinç, ferah ve sürura işarettir.
■ Bir kimsenin rüyada evinde kendi yanında birtakım parlak yıldızların toplanmış olduğunu görmesi, yanında halkın ileri gelen ve şereflilerinin toplanmasına delâlet eder.
■ Eğer rüyada görülen yıldızlar parlak değilse, bu kere de, halkın ileri gelenleri ve şereflileri kendilerine erişen bir musibetten dolayı onun yanında toplanırlar.
■ Rüyada büyük yıldızların düştüğünü görmek, insanların reisinin hoca, üstad ve mütehassısların kuvvetine delâlet eder.
■ Rüyada kendisinin büyük ve parlak bir yıldız haline geldiğini görmek, zenginliğe alâmettir.
■ Rüyada yıldızlara mâlik olduğunu görmek, insanların ileri gelenlerinin muhabbet ve sevgisine mâlik olmaya delâlet eder.
■ Rüyada bir yıldızı alıp elinde tuttuğunu görmek, şerefli ve kadri yüce bir kadına ve ondan olacak akıllı bir çocuğa delâlet eder.
■ Rüyada bir yıldızı alıp elinde tuttuğunu görmek, şerefli ve kadri yüce bir kadına ve ondan olacak akıllı bir çocuğa delâlet eder.
■ Rüyada zühre yıldızının doğduğunu görmek, izzet ve ikbâle, müşteri yıldızının doğduğunu görmek, ömrün sonuna kadar safa ve sürür içinde yaşamaya delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada yıldızlardan birisine bindiğini görmesi, devlet, kuvvet, memuriyet, hayır ve menfaate delâlet eder.
■ Rüyada büyük ışıklı ve parlak yıldızları görmek, hayır, ihsan, nimet, menfaat ve güzel bilgiye delâlet eder.
■ Bir adamın rüyada yıldızların başı ucunda olduğunu görmesi, şerefli bir zata hizmet etmesine ve bu sayede halk arasında üstün olmasına delâlet eder.
■ Rüyada yıldızların gökten yere düşmesi ve parça parça olması birçok kavmin helake uğramasına ve silinip gitmelerine delâlet eder.
■ Yine rüyada gökte bulunan yıldızların düştüğünü görmek, rüya sahibinin yıldız mesabesinde bulunan saçlarının dökülmesine işarettir.

Rüyada yıldız görmek insanlar arasında itibar edilen şerefli kimseye yorumlanır.
■ Rüyada elinde yıldız olduğunu görmek yolculuğa çıkmaya, rüya sahibinin evlat sahibi olacağına işaret eder.
■ Işıklı, parlak yıldız görmek sonsuz mutluluğa erişmeye, yıldızın yere düştüğünü görmek o yerin ileri gelenlerinden birinin öleceğine işaret eder.
■ Rüyada kendisini yıldız olarak görmek zenginliğe işarettir.

Rüyada yıldızın birdenbire kayması, rüyayı görenin üstüne gelmesi, herkes için hayallerin gerçekleşmesi demektir.
■ Kayan yıldız suya veya denize düşmesi tam tersi anlamındadır.

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.
■ Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

İnsanların şerefli ve değerli olanlarına, Evinde birtakım yıldızlar görmek, böyle kimselerin konukluğuna, Yıldızı elinde görmek şerefli bir evlada, Gökten bir yıldız düştüğünü görmek, oradaki şerefli insanlar için musibet ve belaya, Güneş sistemindeki geezegenleri görmek bütün güzel sanatlara, ilim ve ticarete, Yıldızların gökyüzünden çekip gittiklerini görmek malının elinden gitmesine, hasta ise vefata, Yıldızı çiğnemeden yutmak, iyi kimselerin işine olumlu olarak müdahale etmesine yahut din büyüklerine – Allah korusun- sövmeye, Yıldızı emmek ilim öğrenmeye, Yıldızları gezdirdiğini görmek yönetici olmaya delalet eder.Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.
■ Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.
■ Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır.
■ Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.
■ Yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir.
■ Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder.Rüyada yildiz görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduguna ve her isinde temkinli davrandigina isarettir.
■ Ibn-i Kesir’e göre, genellikle gökyüzünde yildiz görmek, sansinin açik ve parlak olacagina isarettir.
■ Bir çok yildizin kendi mali oldugunu görmek, akraba ve sevdiklerinin kendisine saygi duyduklarina ve ona bagli bulunduklarina delalet eder.
■ Gökyüzüne yükselerek, bir yildizi avuçlayip elinde tuttugunu gören, eger çocuklari varsa, çocuklarinin kendi sözünden çikmayacaklarina, her birinin hayirli birer evlat olarak yetiseceklerine; çocuklari yoksa, dünyaya getirecegi çocuklarindan, büyüdüklerinde çok büyük menfaatler görecegine delalet eder.
■ Gökyüzünden bir yildiza isarettir.
■ Kendisini yaraladigini görmek, bir seytan serrine ugrayacagina, islerinin ters gidecegine isarettir.
■ Kendisini düsmanlarindan sakinmasi gerekir.
■ Bir gemide oldugunu ve gökten düsen bir yildizin gemisini batirdigini gören, ticaret yapiyorsa isinden ayrilir.
■ Ev kadin ise esinden bosanir ve bir musibete ugrar.
■ Kendisine kendi yildizi oldugunu söyledikleri bir yildizin çok parladigini görmek, serefinin ve zenginliginin artacagina, isinde yükselecegine; aksine o yildizin kararip, kayboldugunu görmek, hayatinin kötü günlere dogru kaydigina, ve zorluk içinde ömür sürecegine isarettir.
■ Taninmis bir yildiza bakip, onun diger yildizlardan daha fazla parladigini görmek, iyi yolda ve hidayete dogru gittigine delalet eder.
■ Bir yildizin gökyüzünden kayarak kayboldugunu görmek, uzun bir yolculuga çikacagina isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada yildiz görmek, insanlarin sereflilerinden birisine isarettir.Rüyada evinde kendi yaninda birtakim parlak yildizlarin toplanmis oldugunu gören kimsenin, yaninda halktan ileri gelen ve serefli insanlar toplanirlar.
■ Evinde gördügü yildizlar parlak degilse, halkin ileri gelenleri ve sereflileri birtakim musibetten dolayi yaninda toplanirlar.
■ Elinde bir yildiz gören kimsenin, serefli bir çocugu olur.
■ Bir kimse rüyada gökten, yere bir yildiz düstügünü görse, orada sereflli insanlar hakkinda bir musibet ve bela meydana gelir.Rüyada evinde birçok yildizlarin bulundugunu gören kimsenin, nesliçogalir.
■ Rüyada dokuz gezegeni görmek, san’at, ticaret, ilim ve saltanata isarettir.
■ Rüyada isikli ve parlak bir yildiz gören kimse, sevinç ve ferahliga erisir.
■ Yildizlarin gökten gittiklerim gören kimse, zengin ise, mali gider.Fakirse ölür.
■ Rüyada büyük isikli ve parlak bir yildiz gören kimse, hayir,ihsan, nimet ve bilgiye erisir.Bir kimse rüyada büyük bir yildizin yerinden düstügünü görse, o sehirde ileri gelenlerden birisi ölür.Rüyada küçük yildizlan eliyle aldigini gören kimse, söhrete ve halk arasindaseref ve azizlige erisir.
■ Yildizlarin basi uçunda oldugunu gören kimse sereflibir zata hizmet etmekle akranina üstün gelir.Bir yildiza bindigini gören kimse, devlet, memuriyet, kuvvet, hayir, menfaatve reislige erisir.Bir kimse yildizlari tavanin altinda olduklarim görse, oranin harap olmasina ve yildizlarin isiklarinin evin içine aksetmesine veya evsahibinin ölümüne isarettir.
■ Bir kimsenin rüyada yildizlarin açilip ve dagitildigini görmesi, büyük kimselerin ölümüne ve birçok askerlerin ölecegibir harbin çikmasina isarettir.
■ Yildizlarin gökten yere düsmesi ve dagilmasi,birçok kavmin helak olmasina isarettir.
■ Büyük yildizlarin düsmesi insanlarinreislerinin, üstad ve mütehassislarin kuvvetine isarettir.
■ Küçük yildizlarindüsmesi, zayif ve meçhul kimselerin ölümüne isarettir.Bir kimsenin rüyada gündüzün yildizlari görmesi, rezillige, söhrete, büyükhadiselere, musibetlere ve tehlikeli seylere isarettir.Yıldızlarla dolu bir gökyüzü mutluluk, şans, zenginlik ve sağlık demektir.
■ Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver