Rüyada Yellenmek Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yellenmek Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yellenmek Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yellenmek Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Nablusî demiştir ki: Rüyada ses çıkarmadan yellenmek, yellenen kimsenin ağzından hatalı bir söz çıkacağına delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada sessizce yellendiğini görmesi, keder ve üzüntüye işarettir.
■ Yine rüyada sessizce yellenmek ve gaz çıkarmak, sırları ifşa etmeye ve içinde bulunan kin, düşmanlık ve kıskançlığın gitmesine delâlet eder.
■ Bu rüya, bazı kere de, meşakkat çektikten sonra rahatlığa ve borçlarını ödemeye işarettir.

Rüyada yellendiğini görmek, fena ve çirkin bir söze alâmettir.
■ Yellenmek küçük günah ile de tâbir olunur.
■ Yine rüyada yellenmek, ayıplanmaya, yalnız kalmaya, yalan söze, cemmatı dağıtmaya, şeref ve itibardan düşmeğe delâlet eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada yellenmenin dört tabiri vardır:
■ 1-Çirkin söz
■ 2-Suçu teşhir etme
■ 3-Kınanacak bir iş yapmak
■ 4-Rezillik.
■ Kasıtlı olarak yellenmek; dini inancınızın ve davranışlarınızın kötüye gideceğine işarettir
■ *İbn-i Sirin: Bir kalabalığın içerisinde herkesin işiteceği şekilde yellenmek; söyleyeceğiniz çirkin bir söz yüzünden halk tarafından kınanacağınıza ve insanlar arasında rezil duruma düşeceğinize…
■ Sesi işitilecek şekilde hafifçe yellenmek; yukarıdakinin aksine işarettir
■ *Kirmani: Herkesin işiteceği şekilde ve kötü kokuyla birlikte yüksek sesli yellenmek; halkın sizi ayıplayacağına ve azarlayacağına…
■ Sesli ama kokusuz yellenmek; çıkarınızın olduğu faydasız bir işi terk edeceğinize…
■ Kasıtlı olarak yellendiğinizi, insanların bu halinize güldüğünü ve bu yüzden utandığınızı görmek; meslek edinmediğiniz farklı bir iş aracılığıyla geçiminizin sağlanacağına işarettir.

Yalnızken ve uygun bir ortamda gaz çıkarmak bir sıkıntıdan kurtulmaya, Sessezce yellenmek hatalı söz söylemeye, kederlenmeye yahut borcu ödemeye ve meşakkatten kurtulmaya, Birinin çıkardığı gazdan rahatsız olmak ondan bir zarar görmeye, İnsanların içindee sessizce yellenmek çevresini rahatsız edecek bir iş yapmaya, onları incitecek söz söylemeye, Namaz içinde kokusu duyulmayan yahut rahatsız etmeyen yellenme, hayırlı bir işi kem söz ve yanlış bir davranış yüzünden tehlikeye düşürmeye, Yellenerek abdestini bozmak bir sözünden caymaya, bozulan abdestini yenilemek sözünün gereğini yerine getirmeye yemin keffareti vermeye, Yellenmek bazen cemaati ( topluluğu) dağıtmaya yahut yalan sözle meşgul olmaya, Sesli olarak yellenmek çirkin söz ve işe delalet eder.Hileli bir işi haber verir.Rüyada yellenmek rüyayi görenin söyleyecegi çirkin bir söze veya bu isi isleyenin küçük günah kazanmasina isarettir.
■ Rüyada yellenmek cemaati dagitmaya ve yalan sözle mesgul olmaya isarettir.
■ Bazen bu rüya ahmakliga, yalnizliga ve halktan ayrilmaya, bazen de yalan ve mübalagali bir söze veya bir seyi dövmeden dolayi çikacak sese isarettir.
■ Rüyada sesli bir sekilde yellendigini gören kimse, çirkin bir söz söyler.
■ Rüyada bir topluluk içinde bulundugu halde kendisinin kasd ve Iradesi bulunmaksizin bir ses çiktigini gören kimse, keder ve sikintilardan kurtulur.Kasden sesli ve pis bir koku çikaran kimse, kötü bir söz söyler veya çirkin bir is yapar.
■ Yellenmeden meydana gelen pis koku ve ses nispetince de ayip Sessiz olarak kokusu pis bir sekilde yellense, o kökü miktarinca ayiplanacagina isarettir.
■ Bir kimse, kederli ve üzüntülü bir topluluk içinde yellense, o topluluk keder ve üzüntüden kurtulurlar.
■ Rüya sahibi ticaret yapiyorsa, kar eder.
■ Güç durumda ise, kolayliga kavusur.
■ Rüyada zorla ses çikaran kimse iktidan disinda olan bir is yapar.
■ Eger kolaylikla ses çikaracak olsa, gücünün yettigi bir isi yapar.
■ Rüyada siddetli ve pis kokulu bir ses çikardigini gören kimse yolculukta izzet ve serefe erisir.
■ Ancak isleri daginik olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver