Rüyada Yasin suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yasin suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yasin suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yasin suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Yâsîn Sûresi’ni veya ondan bir parçayı, ya da bir âyeti okuduğunu veya üzerine okunduğunu görmek, kıyamet gününde Nebiler Sultanı ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya ve haşredilmeye delâlet eder.
■ Yine o kişiye, Kur’ân-ı Kerim’i defalarca hatmetmiş gibi sevap verilir, bütün haceti giderilir.
■ Denilmiştir ki: Rüyada Yâsin-i Şerifi okuyan dünya nimetlerine nail olur ve o nimetle halk arasında rağbet görür ve sevilir.
■ Kalbi temiz, imanı sağlam, şüphelerden uzak bir kimse olmakla da nimetlendirilir.
■ Çünkü Yâsîn Kur’ân’ın kalbidir.

Rüyada yasin suresini okuduğunu görmek temiz kalbe, sağlam imana, şüpheli ve tehlikeli mevzulardan, şeylerden uzak durmaya, çok sevap işlemeye, kıyamet günü Allah resulü ve beytiyle beraber bulunmaya işaret eder.

Rüyada yasin suresini okuduğunuzu görmek rızkınızın genişleyeceğine, sıkıntı ve dertlerinizin sona ereceğine, ömrünüzün uzun olacağına, kötülük ve tehlikelerden korunduğunuza işaret eder.

Yasin suresini rüyasinda okuyan veya okundugunu görüp dinleyen kimsenin sonu hayirli olur.
■ iman ile hayatini tamamlar.
■ Son nefesini imanla verir.
■ Abdulgani Nablu-si’ye göre ; ömrü uzun, rizki bol ve bereketli olur.
■ Dünya ve ahirette bütün dilekleri kabul edilir.
■ Halka iyilik eder.
■ Onun için bütün dua kapilan açiktir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, temiz kalbe, saglam imana, süphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap islemeye ve kiyamet günü Allah’in resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya isarettir.

Rüyada Yasin Suresini veya ondan bir parçayi okudugunu veya üzerine okundugunu görmek, temiz kalbe, saglam imana, süphe ve tehlikelerden uzak durmaya, çok sevap islemeye ve kiyamet günü Allah’in resulü ve onun ehl-i beyti ile beraber bulunmaya isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver