Rüyada Yakup (a.s.) Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Yakup (a.s.) Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Yakup (a.s.) Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Yakup (a.s.) Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Yakub (a.s)’ı görmek, rızka, kuvvete, nimete, zevceye, yardımcıya ve çok oğula delâlet eder.
■ Yakub Nebiyi, Yusuf un derdiyle ağlar görmek, üzüntü ve keder ise de, sonunda sürür ve feraha ermeye işarettir.
■ Yine o Hak elçisini görmek, çok ibadet ederek Allah’ın rızasına ermeye, gönül mahzunluğuna, Rabbi kerimine teslimiyete ve fakirlere infak etmeye delâlet eder.
■ Bazı kere de Hazret-i Yakub’u görmek, Yusuf misali güzel ve nazlı bir evlattan ayrı düşmeye ve gözyaşı dökmeye, sonra ona kavuşup vuslatla rızıklanmaya ve sevinmeye delâlet eder.
■ Bir kimsenin Yakub (a.s)’ı görmesi, çok mala, yolculuğa piyasanın pahalı olmasına, kaybolmuş bir şeyin tekrar bulunmasına, ailesi hakkında güzel bir akıbete, mal ve evlada delâlet eder.
■ Yusuf (a.s) ‘in meşhur kıssasına binaen, Rüyada Yakub (a.s)’ı görmek, üzüntüye, çoluk çocuğunu ve çok sevdiği kimselerini kaybetmeye ve fakat sonunda devlete ermeye delâlet eder.
■ Çocuğu veya herhangi bir şeyi kaybolmuş kimsenin rüyada Yakub (a.s)’ı görmesi, çocuğunun ve kaybolmuşşeyinin bulunmasına delâlet eder.

Rüyada yakup (a.
■ s)’ı gören çocukları tarafından bir üzüntüye uğrar fakat daha sonra bu üzüntü yerini sonsuz mutluluğa ve sevince bırakır.
■ Uzun zamandır haber alamadığı bir kimse varsa onunla karşılaşır ya da ondan hayırlı haberler alır.

Rüyada yakup (a.
■ s)’ı görmek rızkın genişlemesine, dini bütün bir eşle evlenmeye, hayırlı evlada, sıkıntılardan, kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Rızka, nimete, eş ve çocuklara, Onu görmek, bir çocuğundan dolayı bir süre üzüntü çekmeye, rüya tabircisine, çok mala, yolculuğa, yitiğin bulunmasına, piyasanın pahalılaşmasına delalet eder.Rüyada Yakup (A.S.)’i gören kimse, rizik, kuvvet, zahiri nimet, zevce, yardimci ve evlat ile riziklanir.
■ Çocuklarindan birisi tarafindan kendisine üzüntil ve keder gelir, Bilahere o üzüntü ve keder ondan giderek sevince erer.
■ Rüyada Yakup (A.S.)’i gören kimse, ibadet ederek Allah (C.C.)’a yaklasir.
■ Fakirlere tasadduk eder.
■ Ona sikinti ve keder erisir.
■ Arkadas ve dostlari onun için mahzun olurlar.
■ Bazen de o kimsenin gözleri kör olur, sonra Allah (C.C.) onun gözlerine sifa bahseder.
■ Rüya sahibinin kaybolmus oglu varsa salimen onun yanma döner.
■ Kaybi varsa Allah (C.C.) onlari onun yaninda bir araya getirir.
■ Bazen de Yakup (A.S.)’i gören kimse, hastalik ve çocugundan dolayi bir belaya düser.
■ Ancak onun akibeti insallah iyi olur.Rüyada Yakup (A.S.)’i görmek üzüntüye çoluk çocugunu ve çok sevdigi kimselerini kaybetmesine isarettir.Yakub (A.S.)’i görmek bazen de, kendisine mal ve çocugu hususunda hile yapacak bir kimseye isarettir.Yakub (A.S.)’i görmek rüya tabircisine, çok mala, yolculuga, piyasanin pahali olmasina, kaybolmus bir seyin bulunmasina, mevcut olan bir seyin kaybolmasina, ailesi hakkinda güzel bir akibete, mal ve çocuga isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver