Rüyada Üflemek Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Üflemek Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Üflemek Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Üflemek Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada ateşe üflediğini ve onu tutuşturduğunu görmek, fitneye işarettir.
■ Yere üflemek, sırları keşfetmeye ve sır saklamayan bir adama sır söylemeye delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada sura üflendiğini görmesi, salih kişilerin kurtuluşu ile tâbir olunur.
■ Surun sesini işitmek de muzdarip edecek haberleri duymaya delâlet eder.
■ Rüyada ikinci sur üflendiğini işitmek, hayatın ve geçimin devamına ve gizli şeylerin meydana çıkmasına, hastanın şifa bulmasına ve zindanda olanın kurtulmasına delâlet eder.
■ Rüyada et v.s.
■ gibi şeyleri pişirmek için ateşe üfürmek, menfaat kasdıyla bir şeyi tahrik etmeye işarettir.
■ Bir kimsenin rüyada kadın üzerine üflediğini görmesi, o kadının hamile olduğuna delâlet eder.

Rüyada üflemek sır söylemeye, fitne çıkmasına, üzüntü ve kedere yorumlanır.

Ateşe üflemek fitneye; Bir şeyi pişirmek için ateşe üflemek rızık için gayret sarf etmeye, çıkar amacıyla bir şeyi tahrik etmeye; Yere üflemek sır keşfetmeye yahut sır saklayan kimseye sır söylemeye, Kadının fercine üflemek onun hamile kalmasına, Üflemekk bazen üzüntü ve keder delalet eder.
■ ( Kıyamet ve Diriliş Surunün üfürülmesi için Bakınız; İsrafil-a.s.-)Ateş gibi şeyleri üflemek zarardır.
■ Okuyup, üflemek ise kişinin dertlerini geride bırakıp, huzura kavuşacağına işarettir.Rüyanizda bir atesi yanmasi için üflediginizi görmek, bir ise yatirim yapacaginiza; bir lambayi söndürmek için üflediginizi görmek, bir kimsenin size karsi yaptigi kötü bir muameleden dolayi ona kizdiginiza ve sinirlendiginize delalet eder.
■ Bir yakininizin vücudunda bulunan bir yarasinin acisini dindirmek için üflediginizi görmek, o kimseye karsi bir kin duydugunuza; yemek pisirmek için yanan atesi üflediginizi veya bir sobanin yanmasi için üflediginizi görmek, aileniz tarafindan istemediginiz bir is yapildigi için onlara karsi olan hiddetinize isarettir.
■ Ibn-i Sirine göre; üflemek, evlada tabir olunur.
■ Bir kadinin atese üflemesi kiz çocugu doguracagina; bir erkegin esinin gözündeki bir çöpü çikarmak için gözüne üfledigini görmek, esinin bir oglan çocugu doguracagina isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada atese üflemek, fitneye isarettir.Yere üflemek, sirlari kesfetmeye ve sir saklamayan kimseye sir söylemeye isarettir.
■ Et v.s.
■ gibi seyleri pisirmek için üflemek, menfaat kasdiyla bir seyi tahrik etmeye isarettir.
■ Rüyada üflemek, pisirmek için degilse üzüntü ve kedere isarettir.
■ Sura üflenmesi, salih kimselerin kurtulusuna, onu isitmek de muzdarip edecek haberleri isitmeye isarettir.Rüyada ateş yakmak için üflediğinizi görmek; karlı bir işe başlayacağınıza, rüyada yanan bir mumu vs.
■ söndürdüğünü görmek; kendi hatanızdan dolayı çok büyük bir sıkıntıya düşeceğinize, birisinin yüzüne üflemek; üflediğiniz kişiyi bir işten dolayı aldatacağınıza, ellerini üfleyerek ısıtmaya çalışmak; vaktinizi boş ve faydasız işlerle geçireceğinize, birinin yüzüne üflediğini görmek; üfleyen kişiye dikkat etmek gerektiğine, bir kadının cinsel organına üflediğini görmek; bu kadınla bir ilişki yaşanacağına ve kadının hamile kalacağına işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver