Rüyada Teyemmüm Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Teyemmüm Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Teyemmüm Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Teyemmüm Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada teyemmüm ettiğini görmek, üzüntü, keder, sıkıntı ve kaygının gitmesine, Allahu Teâlâ tarafından kurtuluş ve ferahlığın geleceğine delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada teyemmüm görmek, beş vech ile tâbir olunur: a) Murada nail olmak, b) Şifa, c) Rızık, d) Hac, e) Ferah ve kurtuluş.
■ Yine rüyada şer’î hükümler dairesinde teyemmüm ettiğini görmek, murada nail olmaya, hastalıktan şifaya, rızkın bereket ve bolluğuna, hacca gitmeye, ferah ve sürura delâlet eder.
■ Bazı kere de teyemmüm, yolculuğa ve teyemmüm yapması muhtemel olan bir hastalığa yakalanmasından korkulan adama delâlet eder.
■ Rüyada teyemmüm ettiğini görmek, zenginlikten fakirliğe, sıhhatli ve sağlamlıktan hastalığa, hasta olan için de şifa ve afiyet bulmaya delâlet eder.
■ Denilmiştir ki: Teyemmüm rüyası, hapis ve hastalıktan kurtulmaktır.

Rüyada teyemmüm aldığını görmek üzüntü ve kaygıların son bulmasına, mutluluğa, arzuların yerine gelmesine, nzkm ve kazancın artmasına işaret eder.

Namaz abdesti için ya da gusletmek gayesi ile teyemmüm ettğini görmek kurtuluş ve farahlığa ermeye, üzüntü ve kederlerden kısa sürede kurtulmaya, az zamanda rahat ve huzura ermeye delalet eder.Su bulunmayan bir yerde teyemmüm eden ve bunu tamamlayan kimsenin rüyasi.
■ saf su ile ve tamam olarak abdest almanin görülen rüyasi gibi yorumlanir.
■ Teyemmümü tamamlamak mümkün olamazsa, bunun yorumu da su ile aldigi abdestinin tamamlanmadigini gören rüya sahibinin rüyasi gibi tabir olunur.
■ Su bulundugu halde, teyemmüm ettigini görmek, seriattan ayrildigina delalet eder.
■ Cafer-i Sadik’a göre, rüyada teyemmüm yapmak, muradina erecegine, rizk, hac, ferah ve sevinçle yorumlanir.
■ Seriatin emrettigi sekilde teyemmüm ettigini görmek, muradina ermege, hasta ise iyilige, fakirse rizkinin bollasacagina, hacca gitmege, esir kurtulacagina, sikintida ise genislige çikacagina isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada teyemmüm, üzüntü ve kayginin gitmesine isarettir.
■ Teyemmüm, yolculuga ve teyemmüm yapmasi muhtemel olan bir hastaliga yakalanmasindan korkulan kimseye isarettir.
■ Rüyada kum yahut eline bulasmayan çamurla teyemmüm ettigini görenin, yolculugu çetin veya mümkün olmayacagina ve nefsinin istegine uyarak is yapmasina isarettir.
■ Teyemmüm, zenginlikten fakirlige, sihhatli ve saglamliktan hastaliga, hasta olan için hastaligindan sifa bulmaya isarettir.
■ Rüyada suyun bulunmasiyle beraber teyemmüm etmek, batil isleri Islemeye isarettir.
■ Bazi tabirciler de teyemmüm, hapis ve hastaliklardan kurtulmaktir, demislerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver