Rüyada Tavassut Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Tavassut Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Tavassut Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Tavassut Görmek konusunda 2 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişinin rüyada tavassut ettiğini görmesi, izzet ve şerefe işarettir.
■ Rüyada bir başkasına tavassut etmek, onun hesabına şefaatte bulunmak, hayra, iyilik ve zenginliğe nail olmaya delâlet eder.
■ Nablusî (rh.a.) demiştir ki: -Bir kimse rüyada kıyamet gününü ve insanların peygamberleri huzuruna gelip onlardan: Ey Allah elçileri, bize şefaat ediniz! diye şefaat talep ettiklerini, Resullerin de şefaat etmediğini görse, bu rüyanın tâbiri işlerin durgunluğuna, kendi kavminin ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda gayret sarfedilmemesine delâlet eder.
■ Çünkü kıyamet günü nebiler kendilerinden şefaat talep edildiğinde dururlar ve: “Ben şefaat etmeye ehil değilim” derler.
■ Zira şanı yüce Allah kıyamet gününde şefaati Nebiyy-i Zîşan (s.a.v.)’e tahsis buyurmuş ve O’nu şefaat sahibi kılmıştır.
■ Rüyada kendi çocuğunun kendisi için şefaat ettiğini görmek, rüya sahibinin onunla menfaatlenmesine veya onun tarafından kendisine bir hayır, bir fayda gelmesine delâlet eder.
■ Rüyada kıyamet koptuğunu, hesaba çekildiğini ve Kur’ân-ı Kerim’in kendisine şefaat ettiğini görmek, Kur’ân’ın ilim ve hikmetinden faydalanmaya delâlet eder.

Rüyada tavassut etmek, izzet ve serefe isarettir.
■ Bazi tabirciler, aldatmaya, bazilari da, kendi çalismasi karsiliginda olmayarak bir iyilik ve zenginlige nail olmaya isarettir, dediler.
■ Bir kimse rüyada kiyamet gününü ve halkin peygamberlerin huzuruna gelip onlardan sefaat talep ettiklerini, peygamberlerin de sefaat etmedigini görse, bu rüyanin tabiri islerin durgunluguna, kendi kavminin ihtiyaçlarinin giderilmesi hususunda gayret sarfedilmesine isarettir.
■ Kiyamet gününde komsunun sefaati muteberdir.
■ Bundan dolayi bir kimse rilyasinda kiyamet gününde kendisi hakkinda komsusunun sefaat ettigini görse, tabiri rüya sahibinin komsusundan menfaat ve fayda görecegine, arkadaslanndan birisi vasitasiyla rahata kavusacagma veya ihtiyaçli ve kötü zamaninda bildigi ve tanidigi bir kimse tarafindan yararlilik gösterilecegine isarettir.
■ Çocugunun kendisi için sefaat ettigini gören kimsenin, onunla menfaatlenmesine veya onun tarafindan kendisine bir faide gelmesine isarettir.
■ Baskasi hakkinda sefaat etmesinin tabiri de böyledir.
■ Kur’an-i Azimüssan’in kendisine sefaat ettigini görse, ilimden faydalanir ve yüksek mertebeye nail olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver