Rüyada Tavaf Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Tavaf Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Tavaf Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Tavaf Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Allah’ın evi Kabe’yi tavaf ettiğini görmek, dinde salâha, güzel akıbete, imanda kemâle, rahmet ve nimete, günahların mağfiretine delâlet eder.
■ Bir kimsenin rüyada hac farizasını yaptığını ve Kabe’yi tavaf ettiğini görmesi, temkinli, takva sahibi, Allahu Teâlâ’dan korkan ve âbid bir zat olduğuna delâlet eder.
■ Rüyada hasta bir adamın Kabe’yi tavaf ettiğini görmesi, Allah’ın izniyle şifa bulmaya delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada Mescid-i Haram’ı görmek veya tavaf etmek, beş vech ile tâbir olunur: a) Emn, b) Selâmet, c) Adil hükümdar, d) Hac, e) Rahat ve ferah.
■ Tavaf rüyası, inşanın Allah tarafından nail olacağı sevaba, korkudan emin olmaya, borcu ödemeye, emanetleri muhafaza etmeye delâlet eder.
■ Günahkâr bir adamın rüyada Kabe’yi tavaf ettiğini görmesi, günahtan tevbeye ve cehennem ateşinden kurtulmaya delâlet eder.
■ Yine bekâr kimsenin Kabe’yi tavaf ettiğini görmesi, iffetli ve soylu bir kadınla evlenmeye işarettir.
■ Bazı kere de Kabe’yi tavaf, adaklarını ve üzerine lâzım gelen “Kefalet-i Yemin”i yerine getirmeye delâlet eder.
■ Rüyada dişi at üzerinde Kabe’yi tavaf ettiğini görmek, kendisine nikahı caiz olmayan bir kadına yaklaşmaya işarettir.
■ Rüyada kendisini tavaf ve sa’yde yürüyor görmek, çoluk çocuk için çok çok çalışmaya delâlet eder.
■ Çünkü sa’yde yürümek meşakkatli bir iştir.
■ Rüyada Beytullah’ın etrafında kuşlar gibi döndüğünü görmek, hayra, zenginliğe, menfaata, nimete, rahmet ve mağfirete delâlet eder.

Rüyada kâbe’yi tavaf etmek cehennem ateşinden kurtulmaya, hacca gitmeye, rüya sahibi bekarsa evlenmesine, takva sahibine, borcun edasına, korkulan şeyder, emin olmaya işaret eder.

Kabe’yı usulüne uygun olarak tavaf etmek sıkıntıdan kurtulmaya, tövbe etmeye, Cehennemden kurtulmaya, adağını yerine getirmeye, ehil olan için önemli memuriyete; Kadının, erkeğin yahut başka bir şeyin etrafında tavaf ettiğini görmek ona aşırı sevgi besleemeye ve akılsızca yapılan işlerden dolayı dünyalık ve uhrev” zarara uğramaya delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver