Rüyada Taşınmak Ne Demektir, Ne Anlama Gelir? İslami Rüya Tabiri Kitabı, Rüyada Taşınmak Ne Demektir, Ne Anlama Gelir? İslami Rüya Yorumları Ansiklopedisi

Etiketler: Rüyada Taşınmak Ne Demektir, Ne Anlama Gelir? Neye Delalet Eder Neye İşarettir?, Rüyada Taşınmak Ne Demektir, Ne Anlama Gelir? Nedir Ne Demek Ne Anlama Gelir Manası Rüya Açıklaması Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

Rüya Tabirleri açısından Rüyada Taşınmak güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder.  Detaylı anlatımımızı aşağıda bulabilirsiniz. Taşınma ve  Ev rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

 • Rüyada ev görmek çok değişik ve çeşitli bir şekilde yorumlanır.Evin durumuna ve rüyayı görenin pozisyonuna göre değerlendirme ve yorumları yapılır.
 • Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir. Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.

Rüyada Taşınmak ile ilgili Rüya Tabirleri

 • Rüyada ev görmek yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir.
 • Rüyada ev görmek ahirete yorumlanır. Rüyada bilmediği bir eve girip orada bir takım ölmüş insanlar görmek, ahirete işarettir. Oraya girip oturanın eceli yaklaş mistir. Öyle bir evden çıktığını gören şiddetli bir hastalığa yakalanır. Sahibi bilinen bir eve giren helal rızk için dua eder. Tahtadan veya kerpiçten yapılmış bir eve giren haram mal edinmeye çalışır. Öyle bir evden çıkan harama tövbe eder. Ibni Sirin’e göre; rüyada bir evin tavanı, damı veya duvarının yıkıldığını veya yandığını görmek evinde bir musibet olacağına işarettir. Evinin büyüdüğünü görmek nimete, küçüldüğünü görmek ise nimet ve rızkının azaldığına delalet eder.

İslami Rüya Tabirleri açısından Rüyada Taşınmak

 • Kirmani’ye göre; Rüyada Taşınmak ile ilgili olarak; evinin ortasındaki avlu, kızına ve kız kardeşe, evin sofası anne ve babaya işarettir. Onları güzel ve temiz görmek onların hayır ve selametine, pis ve yıkık ve dar görmek onların sıkıntı, felaket ve yoksulluğu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdiğini gören çok sayıda evlada sahip olur. Evinin geniş olması rızkının bolluğuna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasının uzun ömürlü olacaklarına, güzel bir eşle evleneceğine, zenginliğe ve yüksek bir dereceye ulaşacağına delalet der.
 • Ebu Said El-Vaiz’e göre; yeni bir evin yapıldığını görmek akrabasından birinin öleceğine, bir evi genişletmek için tamir ettiğini görmek, kedere, bir evi yıktığını görmek musibete işarettir.
 • Abdulgani Nablusî’ye göre; Rüyada taşınmak  ev, insanın dünyası ile yorumlanır. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi olduğunu gören fakirse zengin olur, sıkıntıda ise genişliğe çıkar, sanatçı ise üne kavuşur, zengin ise mali artar, bu rüya herkes için hayırlıdır. Bir evi süpürüp temizlediğini görmek keder ve sıkıntıdan kurtulacağına, bir ev satın aldığını görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapısında pislik görmek ev halkının ahlaksızlığına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen evin birçok tabiri vardır.
 • Ev görmek erkeğin beraberce yasadığı, hanımına işarettir. Bir kimse tanımadığı bir evin üzerin çıktığını görse o evin kıymeti ve seren nispetince bir kadınla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diğer evlerden ayrı bir evde görse, bununla beraber şerre işaret eden söz de söylese, o ev o kimsenin kabri olur. Bir kimse kendisini sağlam bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görse, hâlbuki o ev de diğer evlerin ortasında olsa, o kimse hayır ve nimete işarettir.
 • Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdüğünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alır. Evin kendisini yüklendiğini veya onunla beraber geldiğini gören kimsenin nafaka ve idaresi hanımının üzerine olur. Evinin, altından olduğunu görenin evinde yangın çıkar.
 • Kendini küçük bir evden çıkıyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasız bir evde olduğunu ve günesin yahut ayin o haneye doğduğunu görse o yerden bir kadınla evlenir. Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde Saliha kadının çokluğuna işarettir.
 • Ev rüyaları daima önemli sayılırlar. Bunlara dikkat etmek ve yorumu da iyi yapmak gerekir. Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu gören kimsenin hayatı da istediği gibi olacaktır. Güven içinde yaşayacak ve yaptıklarından zevk alacaktır. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Ev pis ve karanlıksa sıkıntı demektir. Ev dağ başındaysa rüya sahibinin çok yükseleceğini ve herkesten üstün duruma geleceğini anlatır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver