Rüyada Taha suresi Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Taha suresi Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Taha suresi Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Taha suresi Görmek konusunda 5 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Sûre-i Tâhâ’yı veya ondan bir parçayı okuduğunu yahut kendi üzerine okunulduğunu görmek, gece namazına ve hayra, düşman üzerine galibiyete, tevbe ve istiğfare delâlet eder.
■ Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada Sûre-i Tâhâ’yı okuduğunu veya okunulduğunu görmek, şu şekilde tâbir olunur: a) Din ve diyanet, b) İnsanlar nezdinde meşhur ve mâruf olmak, c) Onun eliyle sihrin iptali, d) Hayır ve iyiliği sevmek.
■ Denilmiştir ki: Rüyasında Taha Sûresi’ni okuyan kimse ile melekler musafaha eder ve onun için istiğfarda bulunurlar.

Rüyada tâhâ suresini okuduğunu görmek günahlardan tövbe etmeye, sevap işlemeye, düşmana galip gelmeye, hesap gününde hesabın kolaylaşacağına işaret eder.

*İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada Taha suresini okumak; meşhur bir alim olacağınıza…
■ *İbn-i Sirin: Düşmanlarınızla husumet içinde olacağınıza, onlarla savaşacağınıza, onları alt edeceğinize ve adınızdan övgüyle söz edileceğine işarettir.

Rüyasinda Taha suresini okuyan veya okundugunu isiten kimse, hayirli isler yapmakla taninir.
■ Din yolunda iyiliklere devam eder.
■ Düsmanina galip gelir, gurbette ve ailesinden uzakta ise evine döner.
■ Cafer-i Sadik a göre; bu rüya sahibi dünyaya hayirli eserler birakir, uzun bir ömür yasadiktan sonra iyi ve kalici isim birakarak ahirete göçer.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada Taha Suresini okudugunu görmek, hayra isarettir.
■ Rüyada Taha süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, çok sevaba, düsman üzerine galip gelmeye, hesabin kolaylasacagina isarettir.

Rüyada Taha Suresini okudugunu görmek, hayra isarettir.
■ Rüyada Taha süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek, çok sevaba, düsman üzerine galip gelmeye, hesabin kolaylasacagina isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver