Rüyada Sur Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Sur Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Sur Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Sur Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada sur görmesi, Allah yolunda cihad eden mücahidlere, devlet reisine, şehrin mülkiye amirine ve muhafızına delâlet eder.
■ Rüyada meçhul burç ve sur görmek, İslâm, ilim, Kur’ân, mal, emniyet, takva ve duaya delâlet eder.
■ Bazı kere de sur görmek, alim ve abid birine, Hakla bâtıl arasını ayıran din hükümlerine, sevinç, sürür ve feraha delâlet eder.
■ Rüyada herhangi bir sur üzerinde olduğunu görmek, düşmandan korunmaya, korktuğu şeyden emniyet ve muhafazaya delâlet eder.
■ Rüyada bir şehrin burçlarının yıkıldığını görmek, o şehrin vali ve muhafızının ölümüne delâlet eder.
■ Rüyada bir şehrin burç ve surlarında bir gedik açıldığını hatta o gedikten şehrin içerisine bir arslan veya sel yahut hırsızların girdiğini görmek, o şehirde Islâmın zayıflamasına, ilmin garipliğine ve cehlin çokluğuna delâlet eder.

Rüyada sur görmek sevince, mutluluğa, salih kimseye, Allah yolunda savaşan kimseye, alim ve bilge şahsa işaret eder.
■ Rüyada surların dibinde oturduğunu görmek bütün korku ve endişelerden, düşmanın şerrinden emin olmaya işaret eder.
■ Eğer sur, şehrin vali ve hakimi üzerine tabir ederse o surda bulunan burçlar ve atılacak şeyler o hakim veya valinin hizmetçileridir.
■ Bir kimse rüyada bir şehrin burç ve surunda bir gedik meydana geldiğini hatta o gedikten şehrin içerisine bir arslan, sel, yahut hırsızların girdiğini görse o şehirde islam’ın zayıflamasına, ilmin revaçsızlığına tabir edilir.
■ Bir kimse rüyada şehrin burç ve surlarının hayvan gibi yürüdüğünü görse, sultan bir işinden dolayı o burç ve surun yürüdüğü tarafa yolculuk yapar.

Allah yolunca savaşan mücahidlere, ululuk sahibi devlet başkanına ya da bu nitelikteki diğer devlet yöneticilerine; Sur bazen önde gelen alim ve evleyalara, hakla batılı ayıran şeriate ve çok sevince, Dervaze, büyük sokak ve sur kapılarını gündüzün kapallı görmek, burada meydana gelecek hoş olmayan durumlara; bu kapılardan girmek iyi ticarete, sanata ve ve rızka, Bu kapıları açık görmek bir işe girmeye, Şehrin hisarları, kale ve surları üzerinde olmak korktuğundan emin, umduğuna nail olmaya; buralarda görülen olumsuzluklar ileri gelen kimselerde görülecek olumsuzluklara delalet eder.
■ Daha geniş yorum için ‘Dervaze’ye bakınız.( Kıyamet Suru için Bakınız; İsrafil -a.s.-)Rüyada kale suru görmek, devlet baskanina veya Islam seriatina tabir olunur.
■ Bir kalenin surunun yikildigini görmek, o yer devlet büyügünün ölümüne, din ve seriatin yolunda gitmeyecegine, o yerde emniyetin ve asayisin azaldigina; surdan bir parçanin kopmus oldugunu görmek, o yer devlet büyüklerinden birinin ölümüne delalet eder.
■ Rüyada yeni bir sur yapildigini görmek, o yerde büyük bir devlet adami olacagina, surun bazi yerlerinin tamir olundugunu görmek, o yere yeni bir amir gelecegine isarettir.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sur Allah (C.C.) yolunda cihat eden mücahitlere veya yahut sehrin relsine ve muhafizina isarettir.
■ Bazen de sur, o sehrin abid veya lim olan birisine hakla batil arasini ayiran seriata, bazi kere de sevince isarettir.
■ Bir kimse rüyada surlardan birinde oldugunu görse, o kimse düsmanindan ve korktugundan emin olur.
■ Bir kimse rüyada bir sehrin burçlarinin yikildigini görse, o sehrin vali ve muhafizi ölür veya görevinden alinir.
■ Bir kimse rüyada bir sehrin burç ve surunda bir gedik meydana geldiginl hatta o gedikten sehrin içerisine bir arslan veya sel yahut hirsizlarin girdigini görse o sehirde Islamin zayiflamasina, ilmin revaçsizligina isarettir.
■ Meçhul burç ve sur islam, ilim, Kur’an, mal, emniyet, takva ve duBya ve düsmanlardan korunulacak her seve, zevce, zirh, seyyit ve babaya isarettir.
■ Bir kimse rüyada sehrin burç ve surlarinin hayvan gibi yürüdügünü görse, sultan bir isinden dolayi o burç ve sur’un yürüdügü tarafa yolculuk yapar.
■ Bir sehrin surlan, mütevelli ve hakime isaret ettigi zaman, duvarinin yüksek yerleri hakim ve mütevellinin etbaa ve hizmetçileridir.
■ Surlarin yüksek yerleri, düsmanin haline muttali olmaya isarettir.
■ Eger sehrin suru, mala isaret ederse, onun burçlari o malin bekçisidir.
■ Eger sehrin suru, melike isaret ederse, o surun burçlan, melikin hazirligi, silah ve hububatidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver