Rüyada Soyunmak Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Soyunmak Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Soyunmak Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Soyunmak Görmek konusunda 3 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada soyunduğunu görmesi ve bu halinden utanç duyması, kötü hallerden selamete çıkmasına, borçlardan kurtulmasına,hastalıklardan şifa bulmasına delâlet eder.
■ Rüyada bir ölüyü soyduğunu görmek, rüya sahibinin zevcesini boşaması için cebredilmesine, malında zulüm meydana gelmesine, yolculuğa, tevbeye ve günahtan temizlenmeye ve hidayete delâlet eder.

Rüyada kendini tamamen soyunmuş görmek günahların affedilmesine, tövbelerin kabulüne, keder ve sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.
■ Dini bütün bir kişinin soyunduğunu görmesi, hayır ve menfaat görmeye, keder ve sıkıntısından kurtulmaya; asi ve kötü bir kimse için ise keder ve sıkıntıyla birlikte rezil olacağına işarettir.
■ Elbisesinin zorla çıkartılıp çıplak bırakıldığını görmek, memur için işinden olmasına, zengin için malının elinden çıkacağına, hasta ise ağırlaşacağına yorumlanır.

Ne maksatla olduğunu bilmeden halkın içinde, sokokta soyunmak ve bu durumdan utanmamak gizli şeylerin açığa çıkmasına ve namusuna halel gelmesine, Avret mahalli açık olmaksızın aynı ortamda soyunmak ve utandığını görmek, içinde bulunduğu çirkin ve kötü ddurumdan kurtulmaya, borç ve hastalıktan halasa, korkudan emin olmaya, Yıkanmak, yatmak vb.
■ meşru maksatlar için evinde soyunduğunu görmek afiyet ve mutluğa, eğer avret yerini görüyorsa mekruh bir iş işlemeye; Kendinin başkası tarafından çırılçıplak soyulduğunu görmek, kişiye gelecek şerrin gitmesine delalet eder.
■ ( Ayrıca Bakınız; Çıplaklık.)Rüyasında soyunup, çıplak kalan kişi rahat eder.
■ Ama çıplak vücudu kıllı ve çirkin ise sıkıntıdır.Rüyada anadan dogma soyundugunu gören, günahlarindan kurtulur, sevaba erisir.
■ Dini bütün bir kisinin soyundugunu görmesi, hayir ve menfaat görmeye, keder ve sikintisindan kurtulmaya; asi ve kötü bir kimse için ise, keder ve sikintiyla birlikte rezil olacagina isarettir.
■ Bir memur veya isçi ise, böyle bir rüya görmesi onun isinden çikarilacagina isarettir.
■ Arkasindaki elbisenin zorla çikartilip çiplak birakildigini görmek, memur için isinden olmasina, zengin için malinin elinden çikacagina, hasta ise agirlasacagina yorumlanir.
■ Bir kadinin rüyasinda kendisini çiplak olarak görmesi hayirli degildir.
■ Eger evli ise kocasindan bosanir, eger çarsida ve halkin arasinda açik ve her tarafi meydanda oldugunu görse, kendi nefsinde veya kocasinda, sevdigi bir kimsede büyük bir musibete ugrar.
■ Bir rivayete göre, rüya sahibi kendinde olmayan bir seyle ünlenir ve hayasizlikla meshur olur.
■ Bir baska rivayete görede: Ne için soyundugunu bilmeden, avret yeri açik oldugu halde utanmadan sokak içinde ve halk arasinda soyundugunu gören kimsenin bu rüyasi iyi degildir.
■ Onun bir kisim gizli sirlan açiga çikar ve namusuna halel gelebilir.
■ Ancak avret yeri açik olmayan ve giyecek bir sey bulamadigini gören ve bu halinden utanan kimse de kötü seylerden kurtulur, hasta ise Allah sifa verir, borçlu ise borcunu öder ve korktugundan emin olur.
■ Bazi tabirciler, soyunmak, zulümdür, demislerdir.
■ Rüyada ölüyü soymak, rüyayi görenin hanimim bosamaya zorlanmasina, yolculuga, günahtan tövbe edip temizlenmeye isarettir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver