Rüyada şehit görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Tabiri Kitabı, Rüyada şehit görmek ne demektir? Ne anlama gelir? İslami Rüya Yorumları Ansiklopedisi

Etiketler: Rüyada şehit görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Neye Delalet Eder Neye İşarettir?, Rüyada şehit görmek ne demektir? Ne anlama gelir? Nedir Ne Demek Ne Anlama Gelir Manası Rüya Açıklaması Yorumu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Rüyada şehitlerden birinin diri olduğunu görmek, o görülen şehidin takip ettiği yol ve tutumun insanlar arasından devam edeceğine işarettir.

Rüyada şehit görmek, bir şehidin hayatta olduğunu görmek, Allahu Teâlâ’ya yakınlığa delâlet eder.

Yine rüyada Allah yolunda gaza ederken şehid düşen bir kimseyi görmek, rahmet ve gufrana, cennet, nimet, hayır ve bereket, feyz-ü felah ve saadet-i dâreyne delâlet eder.

Rüyada gaza ederken kendisinin şehid olduğunu görmek, dünya ve ahirette feyz-ü felaha, son nefeste iman ile göçmeye ve Ce-nab-ı Hakk’ın rahmet ve mağfiretine mazhariyete delâlet eder.

Rüyada şehit görmek, şehitleri cennette yemek yerken görmek, zahmet ve meşakkatten, sıkıntıdan kurtulmaktır. Bir veya bir çok şehitlerle konuşup görüşmek, dünya için hayır ve ahiret için de müjdedir.

Rüyada şehit görmek veya o şehidin kendisini öptüğünü görmek, iyi bir sona ermeye, iman ile bu dünyadan göçmeye, şehadet derecesine nail olmaya delil olarak kabul edilir.

Rüyada şehit görmek, keder ve sıkıntılardan uzaklaşmaya, günahların affedilmesine, dünya ve ahret güzelliğine, alınacak müjdeli habere, maddi ve manevi yükselmeye işaret eder.

Rüyada şehit olmak ya da görmek çevrenizde saygı görecek makamlara yükseleceksiniz demektir.

Rüyada vatan uğruna şehit olduğunu görmek; öldüğünüzde büyük bir mertebe ile Allah’ın huzuruna çıkacağınıza işarettir.

Bir savaşta şehit olanları görmek, Allah Acze ve Teala Hazretleri(CC) ile yorumlanır.

Rüyada savaşarak şehit olduğunu görmek, dünya ve ahirette günahlarından kurtulmaya, iyi bir sona, rahmete delalet eder.

Şehitleri kanları akarken görmek halkın böyle bir durumda hiç bir şeyden geri kalmayacaklarını feyiz ve bereket olacağına, din kuvvetine, düşmana karşı zafer kazanılacağına işarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver