Rüyada Sebil Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Sebil Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Sebil Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Sebil Görmek konusunda 2 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada sebil görmek hayır ve hasenatta bulunan kimseye, elinize toplu halde geçecek mala, zengin adama, bilgisinden faydalanılan alim kimseye işaret eder.
■ Rüyada bir sebil yaptırdığını gören kimse hayır ve hasenatta bulunur, muhtaçların ihtiyaçlarını giderir, fakirse zenginleşir, eline toplu halde mal veya servet geçer.
■ Rüyada sebil yıktığını gören kimse fesada karışır, hayır ve hasenatta bulunmak yerine şer ve nifakla uğraşır, zengin ise fakir düşer, elinden mal çıkar.
■ Rüyada sebili badana ettiğini görenin etrafındaki kişilere hayır ve menfaati dokunur.
■ Rüyada sebilin genişlediğini gören kimsenin ilmi genişler, bilgisi artar.
■ Rüyada sebil yaptırdığını gören halka faydalı olacak bir vakıf kurar, bu sebilden su içtiğini gören kimse hayır sahibi tarafından fayda görür.

Bakınız; Pınar.Rüyada sebil görmek, dört sekilde tabir olunur: Halka yardim eden bir kimse, zengin bir adam, toplu mal, herkesin bilgisinden faydalandigi kimse.
■ Kirmani’ye göre bir sebil yaptirmaya vasita olan kimse hayir ve iyilik yapar.
■ Bir sebili yiktigini veya bir tarafini bozdugunu gören, ser ve fesatla ugrasir.
■ Bir sebili badana ettigini gören, hayir, isleri ile halk arasinda ün yapar.
■ Bir sebilin genisledigini görmek, bir alimin bilgisinin artacagina, malinin ve halka yardiminin fazlalasacagina delalet eder.
■ Abdulgani Nablusi’ye göre; yolcularin ve gelen geçenin susuzluklarini gidermeleri için yapilan bir sebili görmek, sadaka, ve hayir ve iyilik ve cömertlikle yorumlanir.
■ Bir sebil yaptigini gören, halka faydali olacak bir vakif kurar.
■ Bir sebilden su içtigini gören, herkesin faydalanmasini gözeten ve ona göre hayrat yapan bir kimseden faydalanir.
■ Bir sebili çok iyi sekilde yeni yapilmis görmek, o yerde feyiz ve bereketin olduguna; harap ve yikik görmek veya su bulunmadigini görmek, o yerde hayir, bereket ve iyiligin bulunmadigina delalet eder.
■ Rüyada kendisinin bir sebilde hizmet ettigini ve gelen geçene su dagittigini görmek, halkin dünya ve ahiret islerinde onlara yardimci olduguna isarettir.
■ Bir sebilde halka bulanik su dagitildigini görmek, hayir etmek maksadi ile haram mal dagitildigina, berrak ve temiz su dagittigini görmek ise helal mal dagitildigina delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sebil, faydali insana, zengin adama, toplu mala veya halkin kendisinin bllglsinden istifade ettigi zata isarettir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver