Rüyada Sahra Görmek nedir neye işarettir, neye delalet eder ne anlama gelir, rüya tabiri islami yorumu diyadin

Etiketler: Rüyada Sahra Görmek Ne Demek Neye İşaret Eder?, Rüyada Sahra Görmek Manası Rüya Tabirleri İslami Rüya Yorumları Diyadin

Rüyada Sahra Görmek konusunda 4 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kimsenin rüyada sahra ve çöl görmesi, şiddet ve mihnetten kurtularak genişlik ve selamete ermesine, günah ve hatalardan tevbe etmeye, hastalıklardan şifaya, zarardan sonra kâra delâlet eder.
■ İbn-Sîrîn hazretleri demiştir ki: -Rüyada sahra görmek, o sahranın genişliği, güzelliği nisbe-tinde ferah, sürür ve adalete delâlet eder.
■ Rüyada bir kara parçası üzerinde bulunduğunu görmek, genişliğe, şeref ve izzete, salih amel ve ibadete delâlet eder.
■ Görülen sahranın ekili ve yeşil olması, yeşilliği nisbetinde ferahlık ve sevinçtir.
■ Rüyada geniş çiçekler, güller ile bezeli bir sahrada olduğunu görmek, kadri yüce bir zata erişmeye ve ondan ilim ve marifet elde etmeye alâmettir.

Rüyada sahra görmek sizin veya sevdiğiniz birisinin gurbete çıkacağına, sıkıntıdan, kederden, hastalıktan kurtulup rahata ve mutluluğa kavuşmaya işaret eder.
■ Rüyada tehlikeli veya harap bir yerde bulunduğunu, kendisinin de fakir olduğunu gören kimse, ölür.
■ Rüyada çöl ve sahrada yürümek kendisine fayda ve menfaat olmayan bir şeye başlamaya işaret eder.
■ Kendisinin bir kara parçasında bulunduğunu gören kimse, genişliğe çıkar, şeref ve izzete kavuşur.
■ Salih amel ve ibadet etmek suretiyle huzura kavuşur.

Rüyada birşeyin sahte çıktığını gören kimse bir sıkıntı alır.

zarardan sonra kazanca, hastalıktan sonra sağlığa, şiddet ve sıkıntıdan sonra kurtuluş ve rahatlığa, günahtan tövbe etmeye, Çölde yürümek faydasız ve kazançsız bir işe başlamaya, Sahra, genişliği ve yeşilliği nisbetinde sevinç ve ferahlığa delalet eder.Ibni Sirin’e göre: rüyada sahra görmek, o sahranin genisligi, güzelligi ve düzlügü derecesinde, ferah ve sevince ve adalete delalet eder.
■ Genis bir sahranin vaktinde çayir ve çimenlerle süslü oldugunu ve kendisinin orada gezip tozdugunu gören, hayir ve menfaat görür.
■ Göz alabildigine uzanan dikenler ve agaçlarla dolu bir sahra görenin, hareketlerinde dogruluk olur.
■ Genis çiçekler, güller ile süslü bir sahrada oldugunu gören, kiymetli bir kisiye yakin olur, onun aklindan ve ilminden faydalanir.
■ Ebu Sait El-Vaiz’e göre; rüyasinda sonu olmayan, bilmedigi ve bu güne kadar görmedigi bir sahra görmek, iki sekilde tabir olunur: Dünyanin ve geçiminin genislemesi, hayir ve menfaat.
■ Eger gördügü sahranin sonu görülüyorsa, bu bir kadin ile tabir edilir.
■ Sahra güzel ise, karisi güzel, çirkinse karisi da çirkindir.
■ Içinde bulundugu sahra veya arazinin genisledigini görmek, ev balkinin maisetinin genisligine, ömürlerinin uzunluguna, bunun aksi ise, yani sahranin küçülüp daraldigini görmek, geçini sikintisina, ömrün kisaligina; agaçli bir sahra görmek, devlet büyügünün hizmetinde bulunan kisilere delalet eder.
■ Bir baska rivayete görede: Rüyada çöl ve sahra görmek, siddet ve mihnetden kurtularak genisllfie ve selamete çikmaya, günahlardan tövbe etmeye, kazanca ve hastaliktan sihhata kavusmaya isarettir.
■ Rüya Tabirleri Anslklop«dI8l Rüyada tehlikeli ve harap bir yerde bulundugumi kendisinin fakir oldugunu gören kimse, ölür.
■ Rüyada çöl ve sahrada yürümek kendisinde fayda ve menfaat olmayan bir ise baslamaya isarettir.
■ Kendisinin kara parçasinda bulundugunu gören kimse, genislige çikar, seref ve izzete kavusur.
■ Salih amel ve ibadet etmek Suretiyle rahatliga kavusur.
■ Sahra, genisligi, ekili olusu ve yesilligi nispetinde rahatlik ve sevinçtir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver